EGE GÜNDEM GAZETESİ

“PROJELERİMİZ EKONOMİ ÜZERİNE”

“PROJELERİMİZ EKONOMİ ÜZERİNE”
1.222 views
21 Mart 2019 - 12:05

 

Geçtiğimiz günlerde Kepsut Belediye Başkanı ve Başkan adayı İsmail Cankul ve İç işleri Bakan yardımcısı Mehmet Ersoy Kepsutlu vatandaşlara seslendiler.
Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul; Beş yıl boyunca sizlere hizmet etmeye çalıştık, Büyükşehir ile beraber kırsal mahallelerimize hizmet götürmeye gösterdik. Alt yapı, kanalizasyon sistemi değişirken, içme suyu sıkıntısı çözülürken buradaydık, yollarımızı bitirirken bizler burada sizinle beraberdik, hemen hemen bütün sokaklarımız parke taş ve sıcak asfalt ile kapladık! Kepsut için yapılacak daha çok işimiz var.

“KEPSUT’U AYAĞA KALDIRDIK ŞİMDİ KOŞMA SIRASI”

Hep beraber Kepsut’u ayağa kaldırdık, şimdi koşma sırası geldi. Hizmet kervanı olarak beş yıl boyunca altmış üç kırsal mahallemize ayırım yapmadan hizmet götürdük! Gelecek ile ilgili en önemli projelerimiz ekonomik anlamda olacak. Örnek vermek gerekirse Kepsut ilçemizde üretilen yüz elli ton sütü, toplu olarak satışını gerçekleştireceğiz! Çiftçimizin en önemli ihtiyacı olan kesif yemi de en ucuz yoldan temin edebilmek adına projelerimiz var. Küçük bir ilçe olabiliriz ama büyük düşünüyoruz! Kepsut yolunu yaparken, doğalgazı da nasıl getiririz? Diye düşündük ve gerçekleştirdik! Balıkesir’de başka örneği olmayan tarım fuarının bu yıl yedinci kez düzenledik! Bu da bizim çiftçimize ne kadar değer verdiğimizin, vatandaşımızın yanında olduğumuzun, halkımızın çıkarlarını düşündüğümüzün kanıtırdır. Bizim hükümetimiz, bizim kadrolarımız sayesinde bunları yapabiliyoruz. Bizler yıllarca uğraşıp, emek harcayıp proje hazırlıyoruz, sizlerinde izniyle göreve geldikten sonra bu projelerimizi, hayallerimizi hayata geçiriyoruz.

“BİZİ İZLEMEYE DEVAM ETSİNLER”

İllaki karşınıza çıkıp bizim projelerimizi kendi düşünceleriymiş gibi anlatabilirler. Bu da demek oluyorki onlarda bizi izliyip takip ediyorlar. Buradan söylüyorum bizi takip etmeye devam etsinler. Birileri Kuvâ-yi Milliye ateşini yakan bu şehirde kürdistan sloganları attırıyorlar. Cumhurbaşkanımız Hakkari ve Şırnak’a gittiğinde oradaki vatandaşlarımız kahrolsun PKK diye slogan atıyor, birileri Kuvâ-yi Milliye şehrinin göbeğinde kürdistan nağraları atıyor. Balıkesir meclisine PKK’lı meclis üyelerini sokmaya çalışıyor birileri Balıkesir meclisinde PKK’ya gurup kurdurmaya çalışıyor. Bunların da yıllar üzerinde çalıştıkları projede böyledir. Kepsut ilçemizdeki millet ittifakı saflarında yer alan arkadaşlara bir şey demiyorum. Hepsi esnaf, yüz yüze baktığım çok değerli arkadaşlar ama nereye hizmet ettiklerini dahi bilmiyorlar. Bizlere burada büyük bir görev düşüyor. Bizlerin bir olması, beraber olması lazım ve bunlara fırsat vermememiz lazım.”dedi ve sözü bakan yardımcısına bıraktı.

BİZLERİ VATANSIZ KILMAYA ÇALIŞIYORLAR

İç işleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy; Buraya gelene kadar bir çok yere uğradık buradanda başka bir yere geçeceğiz. Bizim işimiz otuz bir mart geldiğinde yapılacak şeyler değiller. Ben hepinize güveniyorum ki otuz bir mart gecesi İsmail Cankul başkanımı yeniden seçeceksiniz. Ben İsmail Başkanı Ankara’dam tamıyorum. Kepsut için sizler için kapı kapı dolaşıp Kepsut’a yatırım getirmek için ne kadar çok uğraştığına şahidim. Tevazu sahibi, gayretli bir gönül adamıdır kendisi bütün iyi vasıfları üzerinde toplamış çok kıymetli bir arkadaşımdır. Kepsut’a, Balıkesir’e kimin Belediye başkanı olacağının hiçbir önemi yok bizim nezdimizde. Bizler bu makamların sahibi değiliz gelip geçiciyiz! Bu toprakları bin yıldır vatan tutmanın bundan sonra da yavrularımıza, gençlerimize vatan olarak bırakmanın gayreti içerisindeyiz. Öyle bir coğrafyada ayakta kalma mücadelesi veriyoruz ki; şöyle bir etrafınıza bir bakın Afganistan’dan, Fas’a kadar doğru düzgün bir devlet bırakmadılar. Bir zamanlar birileri Türkiye, Türklere bırakılmayacak kadar kıymetli ve değerlidir. Demişti. Savaş sebebiyle vatanlarından olan, hayatlarını bırakıp bizlere sığınan insanlarımızı görmüşsünüzdür. Bizleri de öyle vatansız yapmak istiyorlar. Sizlerden dileğim buna müsaade etmeyin.” Dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1