EGE GÜNDEM GAZETESİ

Pidasus’a Ödül Üstüne Ödül

Pidasus’a Ödül Üstüne Ödül
139 views
15 Haziran 2016 - 11:22

Körfez’de zeytin ve zeytin yağının marka ismi olan Pidasus aldığı ödüller ile adından sıkça söz ettirmeye devam ediyor. bölgede markalaşmış ismiyle halka kalite hizmet veren Pidasus zeytin ve zeytin yağı işletmesi vatandaşlardan yoğun talep görüyor.
Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Osman Baydar şöyle konuştu: “Pidasus zeytin ve zeytinyağı işletmesinin temellerini dedelerimiz Osman Baydar ve İsmail Bodrum’un babaları tarafından atılmıştır. Osman dedemizin Karaali lakaplı babası ve İsmail dedemizin babası Ahmet ilk zeytincilik üretimlerine başlamışlardır. Dedelerimiz ve babalarımız uzun yıllar zeytin ağacına bakmışlar, müstahsil olarak ekonomiye katkıda bulunmuşlardır.
Bizler abi kardeş altıncı kuşak olarak dedelerimizin mirasını devir aldık. Dedelerimizin ve babamızın tecrübelerini alarak alaylı bilgilerimizi mekteple birleştirdik. Önce Edremit Endüstri Meslek Lisesi Zeytincilik Bölümüne gittik. Okulumuzu başarıyla bitirdikten sonra birer sene arayla Balıkesir Üniversitesi Edremit Meslek Yüksekokulu Zeytincilik Bölümünü bitirdik. Yüksekokuldaki hocalarımızın öngörüsü ve destekleriyle Pidasus ismini 2011 yılında tescilledik. Abi kardeş aynı dönemlerde vatani görevimizi yaptıktan sonra Edremit Meydanında ilk satış yerimizi açtık. Dedelerimizden gördüğümüzü üretim ve satışta değerli zeytinyağı tüketicilerine sunmaya başladık. İşletmemizde İsmail Baydar bahçe üretiminden, Osman Baydar satış ve pazarlamadan sorumlu olarak ticaret hayatına devam etmektedirler. Mektepli olmanın verdiği güvenle yanımızda Zeytincilik öğrencilerini çalıştırmaktayız.” Dedi.

10628369_1500576436851878_7664790005399886351_n

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1