EGE GÜNDEM GAZETESİ

Pehlivanlara yakışır er meydanı

Pehlivanlara yakışır er meydanı
97 views
21 Nisan 2016 - 10:50

 

Türkiye’de ve dünyada nam salmış dualı çayırların pehlivanları, Kırkpınar’ın rövanşı olarak nitelendirilen ve 12-13-14 Ağustos tarihlerinde yapılacak olan 36. Geleneksel Kurtdereli Güreşleri’nde bir araya geliyor. Güreşler için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor.

 

TRİBÜNLER MODERNİZE EDİLİYOR

Son iki yıldır Türkiye çapında büyük yankı uyandıran Kurtdere Güreşleri için hazırlıklar aralıksız sürüyor. Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Kurtdere Mahallesi’ne giderek er meydanında yapılan çalışmaları inceledi. Güreşlerin izleyicisinin çok olduğuna dikkat çeken Başkan Yılmaz, son iki yıldır tribünlerin tamamının dolduğunu belirterek bu yıl yapılacak olan güreşlerde seyircilerin rahat etmesi için Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından tribünlerin kapasitesinin arttırıldığını söyledi.

Kurtdereli Mehmet Pehlivan’a, ata sporumuza ve Balıkesir’e geçtiğimiz yıllardaki gibi yakışır güzel bir güreş organizasyon düzenlemek istediklerini belirten Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Biz Balıkesir’i güreşin merkezi haline getirmek istiyoruz. Güreşçilerimize ve ata sporumuza gereken önemi her zaman vereceğiz. Balıkesir’i şampiyonların çıktığı bir il haline getireceğiz. Ocak ayında yaptığımız “Türkiye Yağlı Güreş Kurultayı”nda yağlı güreşleri 12 ay boyunca yapılabilecek bir zemin hazırladıklarını söyleyen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Edip Uğur’un talimatıyla Büyükşehir Belediyesi’nce yapılan tribünlerle tesisimiz başpehlivanlarımıza yakışır bir hale gelecek” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1