EGE GÜNDEM GAZETESİ

Park Bahçe Çalışmalarıyla Bandırma Çiçek Açıyor

Park Bahçe Çalışmalarıyla Bandırma Çiçek Açıyor
72 views
06 Mayıs 2016 - 10:48

Bandırma Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından kent merkezinde yeşil alanların bakımı ve çiçeklendirilmesi çalışmaları sürdürülüyor.

Bu çalışmalar kapsamında Bandırma Cumhuriyet meydanı, yaklaşan yaz mevsimi ve 27. Uluslararası Bandırma Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali’ne Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri mevsimlik çiçek ekim çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Yapılan bakım ve çiçeklendirme çalışmalarının yaz mevsiminde şehre ayrı bir güzellik kattığını söyleyen Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza önümüzdeki 15 gün içerinde 300 bin çiçek ekimi yapılarak Bandırmayı güzel bir görünüme kavuşturmak istediklerini belirtti.

Ekilen çiçeklerin halk tarafından çok beğenildiğini ifade eden Başkan Mirza; “Kentimizin iklimine uygun çiçekler seçmeye özen gösterdik. Özellikle ekmiş olduğumuz kadife çiçeği yaz mevsimi boyunca sürekli çiçek açmaktadır. Şehrimizdeki bu manzarayı gören vatandaşlarımızdan oldukça güzel yorumlar aldık. Çalışmalarımız artarak devam edecektir. Belediyemizin imkanları doğrultusunda şehrin çeşitli noktalarında bu tür güzelleştirme çalışmalarını yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1