EGE GÜNDEM GAZETESİ

 Osmanlı Gevrekçisi hizmete girdi

 Osmanlı Gevrekçisi hizmete girdi
121 views
30 Kasım 2018 - 10:45

 

 

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, girişimci Behiç Babadostu’nun öncülüğünde; oğulları Nuran ve Ayhan Babadostu tarafından hizmete sokulan Osmanlı Gevrekçisi’ne ilgi yoğun oldu.

 

Barbaros Caddesi No: 3 adresinde hizmete gire Osmanlı Gevrekçisi’nin açılışında; Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Belediye Başkan Yardımcısı Gökay Bacan, CHP Ayvalık İlçe Başkanı Hüseyin Şalmanlı, eski İlçe Başkanı Ahmet Toker, Ayvalık Belediye Meclis Üyesi Dilek Saraçoğlu, CHP İlçe yöneticileri, Ayvalık’ın tanınmış iş kadını ve sanatçı Nebiye Elmas, ressam İbrahim İnak ve kalabalık bir vatandaş topluluğu hazır bulundu.

Açılış kurdelesini kesen Belediye Başkanı Gençer, Barbaros Caddesi, 13 Nisan Caddesi, Dr. Fazıl Doğan Meydanı başta olmak üzere Ayvalık Belediyesi tarafından yapılan sokak düzenlemelerinin ardından açılan her yeni işletmenin kendilerini son derece mutlu ettiğini vurgulayarak, “Ayvalık’ta bundan 3-4 yıl önce sayılı gıda işi yapan esnafımız vardı. Şimdi ise her geçen gün yenisi açılıyor.  Bunların birçoğu da Ayvalıklı ve yöresel ürünler hazırlayıp, satışa sunuyor. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz Osmanlı Gevrekçisi de bunlardan biri. Ben; mekanın sahibi Behiç Babadostu’na geçirdiği rahatsızlık nedeniyle acil şifalar diliyorum. Mekânın açılışını gerçekleştiren oğulları Osman Nuran ve Ayhan Babadostu kardeşimize de hayırlı işler bol kazançlar temenni ediyor, Ayvalık’ımız da bu tür genç girişimcilerimizin sayısının artmasını arzu ediyorum” diye konuştu.

Açılışın ardından her an taze ve sıcak olarak müşteriye sunulan simit çeşitleri, poğaça, sütlü tatlı gibi ürünlere vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği gözlendi.

Osmanlı hamburgeri, Ayvalık tostu, meşrubat çeşitlerinin de satışa sunulduğu yeni mekandaki her ürünün arka kısımdaki fırın ve mutfakta son derece hijyen koşullarda üretilmesi ise dikkatlerden kaçmadı. SUA T SALGIN

 

 

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1