EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ölüm Sapağını Mercek Altına Aldılar

Ölüm Sapağını Mercek Altına Aldılar
83 views
11 Ekim 2016 - 11:32

Çanakkale ile İzmir’i birbirine bağlayan E-87 Karayolu’nun Ayvalık sapağı; son aylarda sıkça meydana gelen ölümlü yada ağır yaralanmalı kazalarla gündeme gelmesi üzerine Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü’ne bağlı ekipler harekete geçerek sapakta incelemeler başlattı.
Ayvalık’ta yaklaşık 2 ay önce İlçe Müftüsü Mehmet Emin Karataş, ardından geçtiğimiz hafta motosiklet ile otomobilin çarpışması sonucunda Adnan ve Kıymet Tabak çiftinin hayatını kaybetmesi ve önceki gün de 18 zeytin işçisinin yaralandığı kazaların ardından harekete geçen Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü bünyesindeki Trafik Güvenliği ve Sinyalizasyon birimi ekipleri kavşakta incelemelerde bulundu.
Yaptıkları incelemelerde; kavşaktaki sinyalizasyon ışıklarının nizami olduğu sonucuna varan ekip, bölge genelindeki 503 kavşak içerisinde sıklıkla ölümlü kazaların yaşandığı tek kavşağın Ayvalık sapağı olduğunu kaydettiler.
Çanakkale ile İzmir’i birbirine bağlayan ve yöre halkının ‘Sokol kavşağı’ olarak isimlendirdiği Ayvalık sapağında sürücü hataları nedeniyle söz konusu kazaların meydana geldiğini belirten yetkililer, yine de kavşaktaki sinyalizasyon ışıklarının dakika süreleri üzerinde ayarlamalar yaparak kavşakta ölüm başta olmak üzere yaralanma ve maddi hasarlı kazaların önüne geçebilmek için çalışma yapacaklarını belirtiler.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1