EGE GÜNDEM GAZETESİ

Okullarda Kuru Üzüm Dağıtımına Başlandı

Okullarda Kuru Üzüm Dağıtımına Başlandı
125 views
23 Mayıs 2016 - 12:12

“Okul Üzümü Dağıtım Programı” kapsamında Havran İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf SÖBÜOĞLU, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Burak AKA, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Rasim GİRGİN Kocadağ İlkokulu’nda öğrencilerle buluşarak onlara kuru üzüm dağıttılar.
Milli Eğitim Müdürü Yusuf SÖBÜOĞLU, Gıda-Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın ortaklaşa yürüttüğü “Okul Üzümü Dağıtım Programı” kapsamında anaokulu, uygulama sınıfı ve ilkokul öğrencilerine kuru meyve tüketim alışkanlığının kazandırılması ile yeterli ve dengeli beslenmelerine katkıda bulunarak sağlıklı büyüme ve gelişmelerinin sağlanmasının amaçlandığını belirterek bu yıl Havran’da üzüm dağıtımına Kocadağ İlkokulunda başlandığını söyledi.

Üzüm dağıtım etkinliğine katılanlar öğrencilere üzümlerini dağıtırken aynı zamanda süt ve üzüm tüketimin önemi ile ilgili bilgiler verdi.

Yapılan etkinliğin ardından okul hakkında, Müdür Yetkili Öğretmen Erdal ÇEVİK’ten bilgi alıp incelemelerde bulunan İlçe Milli Eğitim Müdür Yusuf SÖBÜOĞLU öğrencilere başarılar dileyerek okuldan ayrıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1