EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ok’tan yardımcı hizmetler personeli için kanun teklifi

Ok’tan yardımcı hizmetler personeli için kanun teklifi
78 views
21 Kasım 2018 - 11:22

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, yardımcı hizmetler sınıfına tabi personelin mağduriyetlerinin giderilmesi talebiyle TBMM Başkanlığı’na kanun teklifi verdi.
Devlet dairelerinde çalışan yardımcı hizmetler sınıfına tabi memurların, diğer memurlara göre birçok hak kaybı olduğunu açıklayan İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, söz konusu farklılığın ayrımcılığa neden olduğunu iddia etti. Konuyu meclise taşıyan Milletvekili Ok, kanun teklifi ile yardımcı hizmetler sınıfına tabi personelin mağduriyetlerinin giderilmesini istedi.
YARDIMCI HİZMETLER SINIFI HAKLARINI ALACAK
Milletvekili İsmail Ok, konuyla ilgili olarak ise şu açıklamayı yaptı: “657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun ek 32’nci maddesinde eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfına dahil fiilen öğretmenlik yapanlara hazırlık ödeneği ödenmekte ve eğitime büyük hizmetler sunan “Yardımcı Hizmetler Sınıfı” personeli bu haktan mahrum bırakılmaktaydı. Emek ve fırsat eşitliğini ortadan kaldıran bu uygulama, iktidar eliyle yaratılan bir ayrımcılıktan başka bir şey değildir. Sadece öğretmenlere ödenmesi nedeniyle eğitim ve bilim çalışanları arasında ayrılık yaratan bu uygulama düzeltilerek, hazırlık ödeneğinin akademisyeninden idari personeline, hizmetlisinden memuruna kadar eğitim ve öğretim alanında çalışan herkese ödenmesi gerekmektedir. Eğitim ödeneği tüm eğitim çalışanlarının hakkıdır. Bu nedenle hazırlamış olduğumuz kanun teklifini İYİ Parti olarak meclis başkanlığına sunmuş bulunuyoruz. Tüm eğitim çalışanlarımız adına hayırlara vesile olmasını dilerim” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1