EGE GÜNDEM GAZETESİ

Öğrenciler iplerle resim yaptı

Öğrenciler iplerle resim yaptı
118 views
13 Mayıs 2016 - 11:02

 Mehmet Azman Çavuş Ortaokulu öğrencilerinin iplerle resim sergisinin açılını yapan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Bir şehirde sanat ve sanatla ilgilenen insanlar varsa o şehir için kaygılanmanıza gerek yoktur” dedi.

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Mehmet Azman Çavuş Ortaokulu öğrencilerinin Teknoloji ve Tasarım Dersi’nde yaptıkları iplerle resim sergisinin açılını yaptı. Öğrencilerin birbirinden güzel ve renkli çalışmalarını teker teker inceleyen Başkan Yılmaz, “Bir şehirde sanat ve sanatla ilgilenen insanlar varsa o şehir için kaygılanmanıza gerek yoktur. Demokrasi kültürü ve insan hakları bilinci oturmuştur” açıklamasında bulundu.

ÖĞRENCİLERİMİZLE YAKINDAN İLGİLENECEĞİZ

Karesi’de öğrencilerin birbirinden güzel sanatsal faaliyetlere imza attığını dile getiren Yılmaz, “Açılışını yaptığımız bu sergi, öğrencilerimizin sanatsal yeteneğinin en güzel örneklerinden birisi” dedi. Mehmet Azman Çavuş Ortaokulu’nun güzel bir bölgede yer aldığını ve okul öğrencileri ile daha yakından ilgilenmek istediklerini belirten Yılmaz, “Okul yeni açılmasına rağmen böyle güzel eserlerin ortaya çıkması ekibin oturduğunu gösterir. Bir şehirde sanat ve sanatla ilgilenen insanlar varsa o şehir için kaygılanmanıza gerek yoktur. Demokrasi kültürü ve insan hakları bilinci üst düzeye ulaşmıştır. Öğrencilerimizin ilgilerini bu tür alanlara yöneltmesi ve bu doğrultuda çaba sarf etmesi bizleri çok memnun ediyor. İnşallah devamını getirirler bizler de elimizden gelen desteği sağlarız” açıklamasında bulundu.

SERGİNİN TEMASI: DOĞA

Teknoloji ve Tasarım Dersi öğretmeni Özer Türkoğlu ise serginin açılmasında emeği geçen öğrencileri yaptıkları çalışmadan dolayı kutlayarak, ” Öğrencilerimizin emeğini onure etmek için böyle bir sergi açtık. Sağ olsun Karesi Belediyesi ve Başkanımız Yücel Yılmaz bizlere destek verdi. Kolaj tekniği olarak da nitelendirebileceğimiz sergimizin ana teması doğa” dedi. Başkan Yılmaz ve beraberindekiler açılışın ardından sergiyi gezdi.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1