EGE GÜNDEM GAZETESİ

Öğrenciler, alışveriş yapan halkı bilgilendirdi

Öğrenciler, alışveriş yapan halkı bilgilendirdi
93 views
25 Nisan 2016 - 10:19

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projeleri kapsamında, Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından organize edilen etkinlikte, Edremit’in Altınoluk kırsal mahallesinde öğrenciler, semt pazarına giderek, alışveriş yapan vatandaşlara, sağlıklı besinler tüketilmesine teşvik edici broşürler dağıttı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından organize edilen, halkı bilinçlendirme etkinliği, Altınoluk mahallesinin semt pazarında gerçekleştirildi. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı yetkilileri, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa yetkilileri, Büyükşehir Zabıta Müdürlüğü yetkilileri ve eğitimcilerin katıldığı etkinlikte, çocuklar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı farklı bir şekilde kutladı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından bastırılan ve üzerlerinde, halkın sağlıklı gıda tüketmelerine yardımcı olacak teşvik edici bilgilerin bulunduğu el broşürlerini alan çocuklar, semt pazarında alışveriş yapan vatandaşlara dağıttı. 23 Nisan günü, pazar yerinde karşılarına çıkan çocukları görerek şaşıran vatandaşlar, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne ve çocuklara teşekkür etti.

Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı Edremit Şefi Mesut Can, yaptığı açıklamada, “Bugün 23 Nisan ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak böyle bir etkinliği gerçekleştiriyoruz. Halkın daha sağlıklı, daha hijyenik meyve ve sebze tüketmelerine yardımcı olabilmek adına yaptırılan el broşürlerimizi bu kez çocuklarımız vatandaşlara dağıtıyor” dedi.

Üzerlerine, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin yelek ve şapkalarını giyen çocuklar, semt pazarının her köşesini gezerek el broşürlerini dağıttı ve etkinliği düzenleyen belediye yetkililerine teşekkür etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1