EGE GÜNDEM GAZETESİ

Nusaybin Gazisi Ailesine Kavuştu

Nusaybin Gazisi Ailesine Kavuştu
137 views
31 Mart 2016 - 0:49

Mardin’in Nusaybin ilçesinde devam eden operasyonlarda yaralanan Uzman Erbaş Mustafa Şen, tedavisinin ardından memleketi  Balıkesir’in  Sındırgı ilçesine döndü.

Mardin’in Nusaybin İlçesi’nde teröristlerle girdiği çatışmada yaralanan Uzman Erbaş Mustafa Şen, baba ocağına döndü. GATA’daki tedavisi biten Şen eşi Sevda Şen ile birlikte AKParti  Balıkesir  Milletvekili  Sema Kırcı’nın makam aracıyla  Sındırgı’ya döndü. Şerif Paşa meydanında Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Garnizon Komutanı Binbaşı Soner Akınsoy,  Sındırgı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Salih Durak ve ailesi tarafından karşılanan Şen duygusal anlar yaşadı.

Gazi Aİlesine Kavuştu (3)

Nusaybin’de teröristlele girdiği çatışama da yaralanan Uzman Erbaş’ı Sındırgı’da çiçeklerle karşılayan  Belediye Başkanı Ekrem Yavaş; “Mardin Kızıltepe’de görevli iken Nusaybin’de teröristlerle girdiği çatışmada hafif şekilde yaralanan Mustafa kardeşimiz, Gata’da 5 günlük tedavisi sonucunda Milletvekilimiz Sema Kırcı’nın yanında çalışan arkadaşlar gazimizi Sındırgı’ya getirerek bize teslim ettiler. Garnizon Komutanımız Binbaşı Soner Akınsoy ve ailesiyle birlikte teslim aldık. İnşallah bizde kendilerini Yüreğil mahallesindeki evlerine yerleştireceğiz. Rabbim Mustafa’yı bize ve sevdiklerine bağışladı.  Allah bu memleket uğruna Güneydoğu’da mücadele eden kardeşlerimize kolaylıklar versin. Bu memleket üzerinde bulunan Terör belasını bir an önce defetsin. Onu böyle sapasağlam görmekten mutluluk duyduk. Kendisine ve ailesine geçmiş olsun” dedi. Başkan Yavaş’ın konuşmasından sonra Gazi Mustafa Şen kısa bir açıklama yaptı.

Mardin Kızıltepe’de görevli olduğunu ifade eden Uzman Erbaş Mustafa Şen; “ Nusaybin’de bina araması yaparken girdiğim çatışmada yaralandım. 24 Mart Perşembe günü Nusaybin Devlet Hastanesinde ilk tedavim yapıldıktan sonra GATA’ya sevk edildim. GATA’da Milletvekilimiz Sema ırcı hanımefendi yaralı askerleri ziyareti sırasında Benim Balıkesir’li olduğumu öğrenmiş. Sağolsun taburcu olduktan sonra kendi makam aracıyla Sındırgı’ya gönderdi” dedi. Oğlunu göresiye kadar inanmadığını kaydeden anne Fatma Şen; “ Mustafa’yı arıyorum anne ben göreve gidiyorum diyor. Bende ona dualar ediyorum. En sonunda GATA’da tedavi gördüğünü ve taburcu olduğunu söyledi. Çok şükür Rabbim oğlumu bize ve eşine bağışladı” dedi.  Ailesiyle uzun süre hasret gideren Uzman Erbaş Mustafa Şen ardından Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş’ın aracıyla Yüreğil mahallesindeki evine uğurlandı.

Gazi Aİlesine Kavuştu (6)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1