EGE GÜNDEM GAZETESİ

Naif Yavuz AK Parti’den milletvekilliğine aday adayı açıkladı

Naif Yavuz AK Parti’den milletvekilliğine aday adayı açıkladı
70 views
30 Nisan 2018 - 11:08

Balıkesir’in Ayvalık ilçesi ile Gömeç ilçesinin sevilen kaymakamı ve halen bu görevini Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde başarıyla sürdüren Naif Yavuz, Naif Yavuz, 24 Haziran’da yapılacak olan seçimlerde memleketi Muş’tan milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa etti.

Naif Yavuz’un; Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından açıklanan 27. dönem milletvekili genel seçimlerine yönelik seçim takvimine göre kamu görevlilerinden adaylık için istifa edeceklerin ve emeklilik dilekçesi vererek ayrılacak olanların en geç 26 Nisan Perşembe gününe kadar dilekçelerini kurumlarına vermeleri istenmesi nedeniyle bu kararı aldığı öğrenildi.
Yavuz, 2015 seçimleri sırasında da Balıkesir’in Gömeç Kaymakamlığı görevinden yine memleketi Muş’tan milletvekili aday adayı olmak üzere görevinden istifa etmiş ve aday gösterilmeyince 28 Haziran 2015 tarihli Müşterek Kararname ile Kelkit ilçesine atanmıştı.

GÖREV HAYATI BAŞARILARLA DOLU
Kaymakam Yavuz, Şırnak’ın Uludere ilçesinde Kaymakam olarak görev yaparken hayatını kaybeden 35 kişi için 31 Aralık 2011 tarihinde Gülyazı Köyü’ne taziye ziyaretine gitmiş, bölgedeki bir grup tarafından burada kendisine linç girişiminde bulunulmuş ve yaralanmıştı. Bu olayın ardından kendisine yılın idarecisi ödülünü bizzat dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan vermişti. SUAT SALGIN

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1