EGE GÜNDEM GAZETESİ

Müftü Ahmet Alınmaz Başkan Ersoy’u Ziyaret Etti

Müftü Ahmet Alınmaz Başkan Ersoy’u Ziyaret Etti
77 views
15 Nisan 2016 - 11:12

Havran  İlçe Müftüsü Ahmet Alınmaz, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla Belediye Başkan’ı Emin Ersoy’u makamında ziyaret etti.

Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla her yıl ziyaret gerçekleştirdiklerini ve konuyla ilgili olarak farkındalık oluşturmak istediklerini dile getiren İlçe Müftüsü Ahmet Alınmaz, belediye ytimininöne her zaman yanlarında yer aldıklarını belirtti. Kutlu Doğumun İslam Alemi için önemli bir yere sahip olduğunu söyleyen Türk, Peygamberimizin bütün insanlık için örnek teşkil eden bir hayatının olduğunu ve insanların bu hayattan ders alması gerektiğinin altını çizdi. Türk, bütün insanların kardeş olduklarını ifade ederek, kardeşler arasında bozgunculuk yapmak isteyenlerin ve kirli oyunlar peşinde olanların asla amaçlarına ulaşamayacaklarını sözlerine ekledi.

Kutlu Doğum gibi önemli bir gün nedeniyle kendilerine yapılan ziyaretten memnun kaldıklarını söyleyen Belediye Başkanı Emin Ersoy, Alemlere Rahmet olarak gönderilen Hz. Peygamberimizin böylesine anlamlı ziyaret ve etkinliklerle anılmasından dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdi. Peygamberimizin hayatının doğru anlamlandırılması ve gelecek nesillere sağlıklı bir şekilde aktarılması için büyüklere önemli görevler düştüğünü hatırlatan Dinç, Kutlu Doğum Haftasından vatandaşların en iyi şekilde yararlanması temennisinde bulundu.

Müftü Ahmet Alınmaz Peygamberimizin hayatını anlatan kitaplar ve Kur’an-ı Kerim Meali ile birlikte çiçek takdim ederken, Başkan Ersoy’u 14:04:2016 tarihinde  düzenleyecekleri Kutlu Doğum Programına da davet etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1