EGE GÜNDEM GAZETESİ

MİSİAD’tan Türk Ekonomisi İçin Dev Hamle

MİSİAD’tan Türk Ekonomisi İçin Dev Hamle
108 views
07 Nisan 2016 - 0:10

 

MISIAD ve Kosova Ticaret ve Sanayi Bakanlığı organizasyonunda Muğla da işbirliği ve ticaret anlaşması imzalandı.

MISIAD Genel Başkanı Feridun Öncel’ in 2014 yılında başlattığı İşaret fişekleri kapsamındaki çalışmalar meyvelerini vermeye başladı.

Muğla Valisi Amir Çiçek,  Muğla Ticaret Odası Başkanı Bülent Karakuş,  Bodrum Belediyesi, MİSİAD Şube Başkanı Derya Kürkçüoğlu  ve Türk Dünyasının Duayen ismi Fenerbahçe’nin efsanevi eski Kulüp Başkanı Ali Şen’in ev sahipliğinde gerçekleşen toplantılarda Kosova’ yı  Ticaret ve Sanayi Bakanlığı Avni Kasratti, Meclis Başkanı Levent Buş Kosova Ticaret heyeti temsil etti.

 

KAMİL TUTMAZ KONUŞMASIYLA TOPLANTIYA BALIKESİR DAMGASINI VURDU

Turizm ve Tarımsal ürünler sektöründe önemli ticari anlaşmaların imzalandığı toplantıya Balıkesir’i temsilen katılan MISIAD Balıkesir Şube Başkanı Kamil Tutmaz özellikle Turizm sektöründe yaşanan olumsuz havanın kardeş ülkeler ile aşılabileceğine dikkat çekti.

Refah düzeyi her gün yükselmekte olan 400 milyonluk Türk Dünyası ülkelerinin Türkiye Cumhuriyeti liderliğinde Ortadoğu ve Doğu Avrupa da dünyanın en güçlü 3. Egemen Ekonomisinin hedeflediklerini ifade eden Tutmaz, yakın dönemde benzer bir organizasyon ile anlaşma aşamasında olan turizm, tarım,  madencilik sektörlerinde Balıkesir bölgesinde çalışmaların devam ettiği müjdesini verdi.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1