EGE GÜNDEM GAZETESİ

Mirza: “85 Adet Çocuk Oyun Parkını Hizmete Sunduk”

Mirza: “85 Adet Çocuk Oyun Parkını Hizmete Sunduk”
69 views
11 Ekim 2016 - 11:40

Bandırma İlçesinin en kapsamlı Kapalı Pazar Yeri ve Yaşam Alanı projemizde çevre düzenleme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Çevre düzenlemeleri kapsamında Bandırma Belediyesi tarafından Kapalı Pazar Yerinin yanında Çocuk Oyun Parkının yapımı tamamlandı.
Modern ve kullanışlı yapısıyla yapımı gerçekleştirilen pazar yeri projesinin inşaatı tamamlandı. Kapalı otoparkıyla, yürüyen merdivenleri, asansörleriyle, bayanlar ve erkekler için mescitleriyle, bebek odasıyla, dinlenme alanlarıyla vatandaşlara hizmet verecek olan Kapalı Pazarının bahçesi de yeşil alan olacak ve ayrıca pazar yerinin hemen yanında yapımı tamamlanan park çocuklar ve ailelerin hizmetine sunulacak.
Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Dursun Mirza: “Bandırma’nın yılardır özlemini duyduğu kapalı pazar yerinde son çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Pazar yerine alışverişe gelen vatandaşlarımızın alışverişlerini bitirdikten sonra dinlene bileceği banklar koyuyoruz ayrıca aileler dilenirken çocuklarımızın vakit geçirebileceği çocuk oyun parkını tamamladık. Bugüne kadar Bandırma genelinde ve kırsal mahallelerimizde toplamda 85 adet çocuk oyun parkını hizmete sunduk. Bandırmada yeşil alan yetersizliğinin farkındayız. Bu yüzden Pazar yerinin inşaatını gerçekleştirirken sökülen ağaçlara hiçbir şekilde zarar vermeden belirlediğimiz bölgeye taşınmasını sağladık. Belediye olarak yeni yeşil alanlar oluşturmak için büyük atılım içindeyiz bu kapsamda General Balcı Çamlığı Projemize de hız verdik yılbaşına kadar tamamlamayı amaçlıyoruz” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1