EGE GÜNDEM GAZETESİ

Mini Mini Empati Grubu bu kez Ayvalık Devlet Hastanesi’nde gönülleri fethetti

Mini Mini Empati Grubu bu kez Ayvalık Devlet Hastanesi’nde gönülleri fethetti
106 views
05 Kasım 2018 - 11:47

 

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, 15 Eylül Ortaokulu bünyesindeki Sam Jucin Tuncel’in girişimleriyle kurulan Mini Mini Empati Grubu’nun minik öğrencileri, dönem başkanları Nisanur Eraydın’ın öncülüğünde Ayvalık Devlet Hastanesi’ndeki hastalarla buluştu.

Hastanede yatan küçük çocuklara kendi cep harçlıklarıyla satın aldıkları oyuncakları hediye eden Mini Mini Empati Grubu öğrenciler, daha sonra beraberinde götürdükleri kitapları hastalara okumayı da ihmal etmediler.
15 Eylül Ortaokulu Mini Mini Empati Grubu’nun Ayvalık Devlet Hastanesi’ne yönelik gerçekleştirdikleri ziyaret sırasında hastane başhekimi Evren Akgöl ile de sohbet ederek, hastanede kütüphane ve çocuk hastalar için oyun salonu düzenlemesi yapılmasını talep ettiler.
10 kişilik grubun hastalarla ilgilenip, onlara kitap okuması ve böylelikle moral vermesi hastane personel tarafından da memnuniyetle karşılanırken, ziyaret sonrasında muhabirimizin sorularını yanıtlayan Mini Mini Empati Grubu Başkanı Nisanur Eraydın, hastanedeki hastalarla birlikte olup, onlarla sohbet etmek ve onlara kitap okumaktan duydukları memnuniyeti ifade ederek, bu tür ziyaretleri sürdüreceklerini belirtti. SUAT SALGIN

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1