EGE GÜNDEM GAZETESİ

MİLLETVEKİLİ UYGUR’A TBMM’DE İKİ KOMİSYONDA GÖREV VERİLDİ

MİLLETVEKİLİ UYGUR’A TBMM’DE İKİ KOMİSYONDA GÖREV VERİLDİ
3.185 views
15 Temmuz 2020 - 15:33

TBMM Genel Kurulu’nda,TBMM İhtisas Komisyonuseçimleri 11 Temmuz Cumartesi günü gerçekleştirildi. Milletvekili Uygur, Balıkesir’i Adalet Komisyonu yanında Kadın Erkek Fırsat Eşitliği (KEFEK) Komisyonunda da temsil edecek.

TBMM’nin kadınların temsili noktasındakisorumluluğunun demokrasinin ayrılmaz bir parçası olduğunu ifade eden Milletvekili Uygur,KEFEK Komisyonu’nunkadınların her alanda temsilinin artırılmasını sağlayan,kadın erkek fırsat eşitliğini teşvik eden, destekleyen, geliştirençalışmalar gerçekleştiren bir komisyon olduğunusöyledi.

AK Parti Balıkesir Milletvekili Av. Belgin Uygur konuyla ilgili olarak şunları ifade etti; “TBMM Genel Kurulu’nda, TBMM İhtisas Komisyonlarına üye seçimi gerçekleştirildi. Hem Adalet Komisyonu hem de KEFEK Komisyonu’nda yer almaktan büyük onur duyuyorum. Adalet Komisyonu üyesi olarak bu dönemde de çalışmalarımıza devam ederken, inşallah KEFEK Komisyonunda da önemli çalışmalar gerçekleştireceğiz” dedi.

Uygur sözlerine şöyle devam etti; “Cumhurbaşkanımız, kadınların içinde olmadığı bir demokrasinin sadece eksik değil aynı zamanda sürdürülemez olduğunu ifade etmiştir. Biz kadınlarla ilgili çalışmalarımızı bu anlayışla ele alıyoruz. Kadının her alanda hak ettiği değeri sağlamak ve toplumsal rolünü artırmak için 2000’li yıllardan itibaren devrim niteliğinde çalışmalar yaptık. TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu, ulusal ve uluslararası alanda yaptığı çalışmalar sonucunda;hem yasal hem toplumsal düzeyde çözüme yönelikönemli adımlar atan bir komisyonumuz. Kadınların eğitim, sağlık, ekonomik, siyasi ve sosyal alanlardaki sorunlarının çözülmesi ve daha da güçlendirilmesi amacıyla çalışmalar gerçekleştiren bu komisyonda inşallah verimli işler ortaya koyacağız. TBMM’deki yeni komisyon üyeliklerimiz hayırlara vesile olsun.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1