EGE GÜNDEM GAZETESİ

Milletin ‘Ahlı’ Satışları

Milletin ‘Ahlı’ Satışları
123 views
13 Mayıs 2016 - 11:34

Hizmete kapatılan Akçay Belediyesinden kötü kokular gelmeye devam ediyor. İlk olarak patlak garajdan gelirken, şimdi de kordondan geldi. Alana hayır getirmiyor, satana hayır getirmiyor milletin icralık ahlı satışları….
Cahit İnceoğlu’nun Akçay Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde icra kanalı ile kordonda 516 ada, 6 parsellik 1.613, 68 m2 arsa alan bir vatandaş geçtiğimiz gün kendi yerini çit örgüyle ördü. Kısa süreli tartışmanın ardından Edremit Belediyesine bağlı zabıta ekipleri bu çitleri söktü. Arsa sahibinin Emniyete başvurması sonrasında ise Çevik Kuvvet ekibi hazır olarak bekledi. Akçay Zabıtasının tel örgü çekme işlemini engellemek için Belediyeye ait araçlar ile Akçay kordonunu doldurduğu gözlerden kaçmazken vatandaşlar ise yaşanılan bu olay karşısında şaşkınlıklarını gizleyemediler.

ahlı mallar
ŞİMDİ NE OLACAK?
Yaşanılanlar komedi filmlerini aratmazken iki tarafın nasıl karar alacağı merakla bekleniyor. Yerin kamuya açılıp, açılmayacağı da ayrıca merak konusu oldu. Konuyla ilgili olarak Belediye’den henüz açıklama yapılmadı. Ayrıca arsa sahibi vatandaş da konu hakkında Belediye tarafından kendisine açıklama yapılmadığını ifade etti. Mağdur vatandaş Gazetemize ise konu hakkında şöyle açıklamada bulundu: “ben bu yeri ticaret yapmak amacıyla Akçay Belediyesi zamanında icra kanalıyla aldım. Ama yerimi kullanmak istedim ve çitler ile bu yerimi belirmek istedim. Belediyeye bağlı zabıta ekipleri çitlerimi söktüler. Zaten yıllardır bu yerden mağdur oldum. Konuyla ilgili olarak Belediyeden nasıl bir yol haritası izlenecek, nasıl hareket edilecek bununla alakalı bir açıklama gelmedi. Şuan Bekliyoruz.” Dedi.

ahlı mallar1

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1