EGE GÜNDEM GAZETESİ

MHP’Yİ AKP’nin Arka Bahçesi Yaptırmayacağız

MHP’Yİ AKP’nin Arka Bahçesi Yaptırmayacağız
135 views
28 Nisan 2016 - 18:27

 

MHP Genel Başkan adayı Meral Akşener Gala Aktivite Merkezi’nde partililerle buluştu, toplantı öncesi Çanakkale Gökçeada ilçe belediye başkanı Ünal Çetin Çanakkale’nin 9 Balıkesir 18 üst kurul delegesi Meral Akşener’i desteklediğini söyledi. Salonda coşkuyla karşılanan bu konuşmanın ardından Meral Akşener kürsüye çıkarak partililere seslendi.

 

Merkez Bankası eski Başkanı ve MHP 25. Dönem Uşak milletvekili Durmuş Yılmaz, Balıkesir eski milletvekilleri Aydın Gökmen, Recep Çetin,Ahmet Duran Bulut,Susurluk eski Belediye Başkanı Fahrettin Tan,Milletvekili Adayı Mehmet Ağar,Havran eski Belediye Levent Gökalp,Karesi İlçe Başkanı İsmail yenal,Altıeylül Belediye Başkanı İsmail Sönmez gibi isimler de toplantıya katıldı.

 

Akşener mahkemenin 15 Mayıs’ta kurultay yapılacağı yönündeki kararının ardından artık kendisinin kurultay sürecinden çok MHP’yi iktidar yapmak için neler yapacağını anlatmayı tercih ettiğini söyledi. Meral Akşener şöyle konuştu:

 

“Biz bir yola çıktık, bu değerli arkadaşlarım kongrenin olması için bize imza verdiler, destek oldular ve onlar için büyük bir alkış istiyorum.

Sizin şu salonda gösterdiğiniz iradeyi keşke birileri gelip görseydi. Biz bir yola çıktık. 15 Mayıs’ta bir kurultayımız var ve bundan sonra neleri hedeflediğimizi sizlerle paylaşmak istiyorum. MHP’nin kurultay talebinde bulunan bizler ile hayır yaptırmayız diyen genel merkez arasındaki mesele MHP’nin iç meselesidir. Gelin görün ki korku dağları deliyor, MHP’nin iç meselesi AKP’nin ve Saray’ın, Reisçi takımın bir numaralı sorunu olmuş durumda. Muhteremler siyasi ahlaktan bahsede bahsede geziyorsunuz, başka bir partinin iç işlerine karışmak, bir adayın yanında bir adayın karşısında olmak hangi edebe sığar? Siz iyice kafayı karıştırdınız. Hani diyor ya gençler ne içtiniz abi, neyin kafası bu?

 

BİZ PARALEL DEĞİLİZ AMA SİZ YAMUKSUNUZ YAMUK

 

8 Nisan’da bir karar alındı mahkemece, bunu tartışması gereken bu salonu dolduran şerefli ülkücü iradeyken, reisçi 7 gazete birden bire bizlere hakaret ederek çıktı. Sayın Devlet Bahçeli’ye ağız dolusu hakaret eden yazar çizer takımı var ya meğersem bizim genel başkan kanatsız melekmiş, bir evliyaymış, bunlar yeni fark etmiş, biz de o meleğin kanatlarını yolarmışız. Gülmeyin, onlara acıyın, Abbas yolcu bu yazar çizer takımı. Aydın Ünal diye bir AKP milletvekili var 7 Haziran seçimlerinden sonra bu arkadaş tweet attı “Ey Bahçeli sana salyalarını yalatacağız” dedi. Sonra aradan zaman geçti 8 Nisan’da karar alındı birden bire bu muhterem Sayın Bahçeli ne mübarek adammış demeye başladı. Sonra ben de dahil diğer aday olan arkadaşlarımız hepimiz MHP’ye operasyon yapanlar ajanlar olduk. Bize paralel diyenler biz paralel değiliz ama siz yamuksunuz yamuk!

 

TÜRKİYE STRATEJİK ÇUKURDA

 

Allahın izni ile biz Türkiye’de iktidar olacağız ve ilk önce sizleri düzeltecek sonra yamulttuğunuz kurumları düzelteceğiz. Neyi yamulttular mesela dış politikayı yamulttular. Hani bu arkadaşlar Ortadoğu uzmanı idi. Hani stratejik derinlik diye kitap yazmışladır. Şu anda Türkiye stratejik çukurun içinde. İnşallah biz MHP iktidarında iki paralık edilen dış politikamızdaki bu yamukluğu düzelteceğiz. Dış politika deyince tarih bilinci lazım. Rusya deyince nasıl bir devlet olduğunu bilmek lazım. Siz Yavuz Sultan Selim’i, Fatih’i Abdulhamit Han’ı bilmeden Rusya ve Ortadoğu’yu bilemezsiniz. Rusya güçlü ise Türkiye’nin en büyük düşmanı, Rusya zayıfsa Türkiye’nin dostudur. Osmanlı’yı bilmezsen bunları bilmezsin. Suriye’de kardeşim Putin dedin, Suriye politikası ile ters düştün bir sürü hakaret ettin. Yetmedi Rus uçağı düşürdün. Tam uçağı paralel düşürdü diye geri vites yapacaklardı ki Ahmet Davutoğlu grup toplantısında uçağın vurulması emrini ben verdim deyince kalakaldın. Şimdi işte Kilis’e bomba yağıyor. Neden yağıyor? Atıyorlar roketleri bizimkiler tıpış tıpış İncilik’e gidip Amerikalılardan yardım istiyorlar. Amerikalılar “Yok bugün canımız istemiyor” diyor. Sonra 2 roket daha, yine gidiyorlar, Amerikan uçakları sözde gidip Suriye’deki hedefleri vuruyorlar. Ama sen bunu bile denetleyemiyorsun. Çünkü Rus uçağını düşürdün, Suriye’nin 5 kilometre içine bile girip hedefleri vuramıyorsun.

 

YAPMIŞSAM YAPMIŞIMDIR, SORUMLULUK BENİM

 

Halbuki bizim zamanımızda, İçişleri Bakanlığım döneminde tarihin en uzun, en geniş, en kapsamlı sınır ötesi harekata imza atmış bir bakanım ben. Utanarak söylüyorum bazıları diyor ki sosyal medyada “Meral Akşener MHP’ye genel başkan olmasın, faili meçhullerin sorumlusu odur” diyorlar. Ne derseniz deyin hepsi kabulümdür. Bu ülke için, bu milletin birliği beraberliği için bir şey yapılması gerekiyorsa yapmışımdır, sorumluluğunu da sonuna kadar alıyorum. Sizi gidi korkak kediler ben asla çıkıp da kandırıldım demeyeceğim. Neye imza attı isem bildim, karşılığında ne sorumluluk almam gerekiyorsa da alırım. Kaçmak yok, göçmek yok, eğilmek yok, yıkılmak yok. Çünkü biz ülkücüler sahte kahramanlar değiliz. Dantelli çakma kahramanlar nerede? Ben size söyleyeyim KPSS ile kul hakkı yiyerek hepsi ballı maaşların peşinde.

 

DÜNYA LİDERİNİ ÇAVUŞ KARŞILIYOR

 

Dış politikada birinci Başbuğumuzun hedef gösterdiği Yurtta barış dünyada barış sözünün merkezine oturtacağız dış politikayı. Hani Erdoğan’a dünya lideri diyorlar ya. Bu salonun içerisinde onun dünya lideri olmasından gurur duymayacak tek bir ülkücü yoktur. Her ne kadar kendisi bizlerin cumhurbaşkanı olduğunu kabul etmese de biz kendisini bu ülkenin cumhurbaşkanı olarak kabul ediyoruz. Yalvar yakar Amerika’ya gitti. İndi uçaktan onbaşı karşıladı kendisini, bir de çavuş oğlu karşıladı. Cumhurbaşkanının ülkücü olduğu Türkiye’de o uçaktan indir, onbaşı karşıladı çavuşa sıra kalmadan o ülkücü cumhurbaşkanı biner o uçağa Türkiye’ye geri döner. O nedenle MHP iktidar olmalıdır ve olacaktır.

 

OT YOLACAKSINIZ OT

 

Bu arada genel merkezden eleştiri aldık ben ve arkadaşlarım koltuk meraklısıymışız. Evet koltukları istiyoruz. Koltuk meraklısıyız. Biz bu ülkede cumhurbaşkanının ülkücü olmasına inandığımız için o koltukları istiyoruz. Ülkede başbakanın ülkücü olmasına inandığımız için koltukları istiyoruz. Bakanlar kurulunun tamamının ülkücü olmasını istediğimiz için o koltukları istiyoruz. Bana öyle 150 vekil yetmez bana tek başıma iktidar olacak kadar milletvekili sayısını istiyoruz, meclisin en sağından başlayarak meclisi kaplayacak şekilde milletvekili sayısı istediğimiz için o koltukları istiyoruz. Demin söyledim sizin çocuklarınız KPSS’de 85 alıyor yerleşemiyor birileri 35 alıyor yerleşiyor. 15 Mayıs’tan sonra ben bunların uykusunu kaçıracağım. İktidar her adımda acaba başıma bir iş mi gelecek diye korkacak. Öyle bir muhalefet geliyor ki hepiniz ot yolacaksınız ot.

 

BAHÇELİ 17/25 ARALIK’I NE OLARAK GÖRÜYOR?

 

En çok alkışı kul hakkı yemeleri ile ilgili sözler aldı. Demek ki sizler 17/25 Aralık ile ilgili duyarlı insanlarsınız. Buradan sizin huzurunuzdan genel merkezimize, sayın genel başkana sormak istiyorum. 17/25 Aralık 2013’ten itibaren bu sizin için bir hırsızlık soruşturması idi. Hepimiz bunun üzerinden gittik. Hatta ben bir kadının uğrayabileceği en alçak iftiraya uğradım. Ben bu iftirayı atanları mahkemeye verdim. Mahkemede bir şey çıktı 17/25 Aralık resie yapılmış bir darbedir dediler. Şimdi Sayın Bahçeli’ye bir kez daha soruyorum, son dönemde yapılan konuşmalara baktığımda, bahar havası esen konuşmalara baktığımda, Sayın Cumhurbaşkanım sözlerine baktığımda acaba Sayın Bahçeli için hala 17/25 Aralık bir hırsızlık operasyonu mudur yoksa reise yapılmış bir darbe girişimimidir? Bunun cevabını alıncaya kadar soracağım.

 

MHP’Yİ AKP’NİN ARKA BAHÇESİ YAPTIRMAYACAĞIZ

 

Bundan sonra kimse ülkücülere hakaret edemeyecek. Size şeref sözü veriyorum. Kimse ülkücülere omuz atamayacak. Bunları yapmak için de önce kurultayımızı yapacağız. Sonra genel başkan olacağız. Sonra tepedeki muhteremlere de muhalefet nasıl yapılırmış göstereceğiz.

Bekir Bozdağ’a da bir çift lafım var. Bizim iç işlerimize karışmak senin hakkında değil haddin de değil. Hadi karış da görelim o sandalyeyi alır Adalet Bakanlığı önüne koyarım gerisini onlar düşünsün. Biz bundan böyle harekete geçeceğiz.

Balıkesir’e gelirken insanlar bizi nasıl coşku ile karşıladı. Ne dediler “Kurtarın bizi” dediler. O insanları kurtarmak için yola çıktık. Buradan genel merkez yöneticilerine de sesleniyorum. Kalkın o koltuklardan, dışarı çıkın, insanları dinleyin. Yeter artık o koltuklarda oturduğunuz, otura otura o koltukları eskittiniz. Gelin buraya ülkücü iradeyi ve halkı kucaklayın. Size söz veriyorum biz MHP’yi AKP’nin arka bahçesi yaptırmayacağız.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1