EGE GÜNDEM GAZETESİ

METEF 2016 Fuarı Açıldı

METEF 2016 Fuarı Açıldı
72 views
01 Haziran 2016 - 23:51

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde ki Mesleki Teknik Eğitim Merkezinde (METEM) Mesleki Teknik Eğitim Fuarı (METEF) 2016 fuarı açıldı.
Açılışını Sındırgı Kaymakamı Ercan Ateş, Garnizon Komutanı Binbaşı Soner Akınsoy, Belediye Başkan yardımcısı Hasan Daşkafa, Ak Parti İlçe Başkanı Halil Güner’in yaptığı fuarda Elektrik, Elektronik, Bilişim Tekn., Ahşap, Metal, Muhasebe ve Finansman, Motor, Çocuk Gelişimi bölümü öğrencilerinin el emeği ürünleri sergilendi.
Açılışta konuşma yapan Kaymakamı Ateş ise ; “ Bu serginin oluşmasında emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimiz kutluyorum. Araştırma, geliştirme faaliyetleri olduğu kadar, bilim alanında, mesleki eğitim alanında gösterilen hünerlerin sergilenmesi, bizim çok arzu ettiğimiz bir durumdur. Gelecek yıllarda geniş katılımlı okullarımızın da katıldığı böyle bir sergide, bir programda böyle ürünlerin daha geniş kitlelere hitap edebilecek şekilde sergileyeceğiz. Rabbim bu sergide emeği geçen öğrencilerin emeklerini boşa çıkarmasın” dedi.
Açılış kurdelesinin kesilmesinden sonra protokol üyeleri fuar alanını gezerek sergilenen ürünler hakkında bilgi aldılar.Okul Müdürü Tuncay Öztürk 4 gün sürecek fuar boyunca sergilenen ürünlerin satılacağını belirterek elde edilecek gelirin okulun ihtiyaçları için kullanılacağını söyledi. Programın sonunda konuklara etli pilav ayran ikramı yapıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1