EGE GÜNDEM GAZETESİ

MESAJ AÇIK

MESAJ AÇIK
783 views
05 Kasım 2018 - 20:26

Ak Parti on altı yıldır iktidar partisi olarak Türkiye’yi yönetmekte… Türkiye’ye yapılan hizmetlere ve Balıkesir’imize yapılan hizmetlere bakınca Balıkesirdeki hizmetleri yetersiz ve az buluyordum. Bunu sorumlusu olarakta halktan, basından, yönetimlerden fitursuzca kaçan, iş buyurulcak diye bulduğu her taşın altına saklanan ama yerli yersiz her taşın altından çıkan iktidar partisi milletvekilleri yüzünden olduğunu düşünüyordum. Altını çizmek istiyorum hiç hizmet yapılmadı demiyorum. Hiçbiri olmasydı yine aynı yatırımlar olurdu. Diyorum. Yinede hepsinden Allah razı olsun az çok hizmet ettiler.

SORUMLUSU BİZLERİZ

Dün Balıkesir Ak Parti milletvekilleri bir araya gelmdiler ve bir basın toplantısı gerçekleştirdiler. Basın toplantısının konusu belliydi. Konu Balıkesir’e yapılanlar, yapımı devam edenler, yapılacak olanlar. Yapımı biten barajlar, yapımı devam eden yollar, ihtiyaç duyulan üst geçitler, zor durumda olan üreticilerin meselelerini konuşmaya gittiğim toplantıda iki gazetecinin toplantıyı sabote etmesini izledik. Konuyla ilgili Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir’e “meslekteki bu çıkıntılığı çözmeden, bu sorunları halletmeden ölürsen sana hakkımı helal etmem” dedim. O da bana şu cümleyi kullandı; “Ben ne yapabilirim? Siyasiler besliyor git sahipleriyle konuş” dedi.

PRİM VERMEYİN

Balıkesir’in bütün ihtiyaçları, sorunları bitti. İki saatlik bir toplantının bir saatini bir kişinin siyasi kariyeri üzerine konuşuldu. Evet önemli bir konu ama yeri değildi. Yine köylüden, üreticiden çalındı, vakit kalmadığı için konuşulamyan, kavşaktan belkide o kavşaklarda can verecek insanların hayatı çalındı. Balıkesir’de dedikoduyu seven vatandaşlar prim verdiği için birkaç gazeteci, Balıkesirin sorunlarını tartışmak yerine “benim kocam, benim eski sevgilim” kavgasına tutuştu. Balıkesir’de yaşayan ve Balıkesir üzerine gelecek kuran sizlerden ricam. Daha yaşanılabilir bir çevre mi istiyorsunuz? Yoksa dedi kodu yaparak başkalarının çıkar kavgalarını izleyip eğlenmek mi istiyorsunuz? Karar verin ve ona göre prim verin.

Size bir hikaye anlatayım;

İstanbul’daki kayıkçılar üzerinden kültürümüze katılmış hoş deyim. Kayıkçı Kavgası. Özlü deyişimizin hikayesi şöyledir:
Eskiden İstanbul’da Eminönü – Karaköy arasında yolcu taşıyan kayıkçılar, müşteri beklerken kendi aralarında kavgaya tutuşurmuş. Durup dururken çıkan kavgada sesler yükselir, kürekler havaya kalkar, sağa sola savrulurmuş. Kavga çıkınca etraflarında toplanan halktan bazılarının kafasına kürekler iner, ama kürekler ne hikmet ise kavga eden kürekçilerin hiçbirinin başına değmezmiş. Bu kavga daha sonra denizden karaya taşınmış ve yankesiciler, cami önünde kayıkçı kavgası benzeri düzmece kavgalar ile halkı çevrelerine toplayıp soymayı adet edinmişler.
Buna müsade etmeyin…

Toplantıyla ilgili izlenimlerimi soracak olursanız.

Toplantı benim için bir hayli verimli geçti. Vekillerin tutumundan ve söylemlerinden şunu anladım. Bir çok Belediye başkanı önümüzdeki yerel seçimlerde aday gösterilmeyecek. Büyükşehir için konuşacak olursak. Daha önceki yazılarımda da bahsettiğim gibi Balıkesir’de Ak Parti siyasetçi yetiştirmede pek başarılı olamadı. Büyükşehir’e aday olup seçimi taşıyacak aday adayı bulmakta zorluk yaşanıyor. Mevcut Belediye Başkanıyla yola devam edilecek ister istemez ama mevcut belediye başkanının hataları nedeniyle biraz korkutulup kendine çeki düzen vermesi sağlanması gerekiyor. Bu süreçte genel merkez ve milletvekilleri aynı fikirde ve başına gelenleride kendi sorumluluğuna bırakıp karışmamayı tercih ediyorlar. Umarım bu süreçte herkes verilen mesajları alır, kendine çeki düzen verir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1