EGE GÜNDEM GAZETESİ

MERAL CENGİZ YENİ BAŞKAN OLDU

MERAL CENGİZ YENİ BAŞKAN OLDU
293 views
08 Haziran 2020 - 23:50

AK Parti Balıkesir İl Kadın Kolları Başkanlığından ayrılan Türkan Buğra’nın yerine Meral Cengiz, atandı. Avlu Balıkesir’de düzenlenen devir teslim törenine İl Başkanı Ekrem Başaran ve milletvekilleri de katılım sağlayarak güçlü teşkilat görüntüsü bir kez daha verildi.

AK Parti Kadın Kolları Başkanlığında görev değişimi oldu. Balıkesir AK Parti İl Kadın Kolları Başkanlığına Meral Cengiz’in atanmasının ardından devir teslim töreni gerçekleşti.
Avlu Balıkesir Sergi Salonunda düzenlenen törene Ak Parti Balıkesir İl Başkanı Ekrem Başaran, Milletvekilleri Adil Çelik, P. Mutlu Aydemir, Belgin Uygur, Gençlik Kolları Başkanı Zahid Bayram ve kadın kolları üyeleri katıldı.
Devir teslim töreni öncesi ilk olarak konuşan İl Başkanı Başaran, “Geçtiğimiz hafta Ankara’da genel merkezde yapılan istişareler sonucunda Meral Hanım bu göreve layık görüldü, bu görev kendisine tevdi edildi. Ben önceki dönem İl Kadın Kolları Başkanımız olan Türkan Buğra başkanıma yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Kendisi uzun bir meslek hayatından sonra siyasetle ilgilenmeye başladı ve arkasından da Kadın Kolları Başkanlığını layıkıyla, hakkıyla yerine getirdi. Birçok seçim dönemini atlattılar, geçirdiler. Bu konuda kendilerine ayrıca teşekkür ediyoruz, sağ olsun var olsun. Eminiz ki Meral Hanım da ondan devraldığı bayrağı daha yükseklere taşımak için gelinden gelen gayreti gösterecektir. Bu konuda kendisi zaten söz verdi, biz de inşallah buna ilerleyen günlerde şahitlik edeceğiz” dedi.

Türkan Buğra’da “Bu bir bayrak yarışıdır ve bilindiği gibi partimizin en güzel geleneklerinden birisidir. Bayrağı zamanı gelince bir başkasına devretmek, birlik ve beraberliğimizin en güzel örneğidir. Meral başkanımız partimizin, Balıkesir’imizin ve ülkemizin gelişmesi ve daha ileri gitmesi için davaya tuğlalar koymaya devam edecektir.” dedi.

Son olarak İl Kadın Kolları Başkanlığına atanan Meral Cengiz, AK Parti hareketinin kadınların omuzlarında yükselen bir hareket olduğunu söyledi. Cengiz, “Beşiği sallayan el dünyayı sallar düsturuyla Türkiye’nin ve dünyanın en büyük siyasi kadın teşkilatı olan AK Parti Kadın Kolları, dünya liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ve kadınlarımızın emrindedir. AK yürekli kadınlar ülkemize ve Balıkesir’imize güzel bir gelecek tasarlamak için her zaman çalışacak ve kadın politikaları üretecektir.
Hepinizin bildiği gibi AK Parti’nin en büyük özelliği, sürekli kendini yenileme, tazeleme, büyütme, geliştirme kabiliyetine sahip olmasıdır. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşkilatçılığını örnek alarak İl, İlçe ve mahallelerde kadın üyelerimizin sayısını artıracağız. Bizimle birlikte bu davaya gönül veren tüm kadınları AK Parti Kadın Kollan çatısı altında birleştirip daha büyük bir aile olacağız” dedi.
Konuşmaların ardından devir teslim töreni gerçekleştirildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1