EGE GÜNDEM GAZETESİ

Mavi Bayrağı Başkan Uysal Bisikletçilin Elinden Aldı

Mavi Bayrağı Başkan Uysal Bisikletçilin Elinden Aldı
80 views
30 Mayıs 2016 - 12:05

Plaj ve marinalara verilen ve uluslararası bir ödül olan Mavi Bayrak her sene olduğu gibi bu sene de Burhaniye sahillerinde dalgalanmaya devam ediyor.
Sahil kesimlerinde, özellikle turistik bölgelerde denizlerin ve sahillerin güvenirliği açısından son derece önem taşıyan Mavi Bayrak bu sene de Burhaniye sahillerindeki yerini aldı. 7 adet mavi bayrağı almaya hak kazanan Burhaniye’de 29 Mayıs günü Ören Mahallesi meydanında yapılan küçük bir tören ile Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal tarafından göndere çekildi. 2016 Mavi Bayrağı; Burhaniye’de 2. si düzenlen bisiklet festivaline katılan 260 bisikletçi tarafından, Türkiye’de Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV)Ege İlleri Koordinatörü Doğan Karataş nezaretinde Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal’a teslim edildi. 260 doğa sevdalısı, bisiklet sporcuları tarafından Başkan Uysal’a verilen mavi bayrak, temsil ettiği anlama uygun bir şekilde düzenlenen tören ile Burhaniye semalarında dalgalandırıldı.
Türkiye’de, Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) tarafından organize edilen; yüzme suyu kalitesi, çevre yönetimi, güvenlik ve hizmetler ana başlıkları altında TÜRÇEV yetkilileri tarafından suyun kalitesi ve plaj kalitesinin ölçülmesinin ve denetlenmesinin ardından 6 mavi bayrağı almaya hak kazanan 15. kez sahillerinde mavi bayrağı dalgalandırıyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1