EGE GÜNDEM GAZETESİ

Matematik Cepte ve Bilim TIR’ına TÜBİTAK ve Bakanlık desteği

Matematik Cepte ve Bilim TIR’ına TÜBİTAK ve Bakanlık desteği
116 views
04 Mayıs 2016 - 11:03

Hayata geçirdiği Matematik Cepte ve Bilim TIR’ı projeleriyle eğitim alanında önemli yatırımlara imza atan Karesi Belediyesi, Türkiye’ye örnek projeler üretmeye devam ediyor.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir Üniversitesi ve Karesi Belediyesi, iki projenin de geliştirilerek Türkiye’ye yaygınlaşması noktasında çalışmalar ve projeler yapıyor. Karesi Belediye Başkan Yardımcısı Mürsel Sabancı ve üniversite akademisyenleri Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ile Milli Eğitim Bakanlığı’nda bir dizi görüşmelerde bulundu. Bursa ile Eskişehir’deki Bilim ve Teknoloji Merkezi’ni de ziyaret ederek, Bilim TIR’ındaki deney mekanizmaların geliştirilmesi noktasında destek sözü alan heyet ayrıca Balıkesir Üniversitesi bünyesinde, Büyükşehir ve Karesi Belediyesi’nin de destekleriyle bir Bilim ve Teknoloji Atölyesi açmak için çalışmalara başlayacaklarını ifade etti.

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Ahmet Onur Ak, Eğitim Teknolojileri Geliştirme ve Projelere Daire Başkanı Mustafa Hakan Bücük, Eğitim Yayınları ve İçerik Yönetimi Daire Başkanı Sedat Akçakoyunluoğlu ile de bir araya gelen heyet, ziyaretin ardından yaptığı açıklamada Matematik Cepte Projesi’nin FATİH Projesi’nin ana bileşenlerinden biri olan Eğitim Bilişim Ağı’na (EBA) dahil edilerek Türkiye genelinde yaygınlaşacağının müjdesini verdi. TÜBİTAK Bilim Toplum Daire Başkanı Dr. Ahmet Uludağ ile de görüşen heyet, Bilim TIR’ı ve Matematik Cepte projesinin TÜBİTAK tarafından da desteklenerek Türkiye’ye örnek hale geleceğini söyledi. Heyet ayrıca içerik geliştirip proje üreten ve tek örneği şuanda İzmir’de bulunan İçerik Geliştirme Merkezi’nin Karesi İlçesi sınırları içerisinde kurulması için çalışmaların başlatıldığını belirtti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1