EGE GÜNDEM GAZETESİ

MAHALLE LİGİ’NDE SÜPER LİG HEYECANI

MAHALLE LİGİ’NDE SÜPER LİG HEYECANI
60 views
30 Nisan 2018 - 12:07

20 ilçeden 20 bin sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen Mahalle Ligi’nin Gençler ve Yıldızlar kategorilerinde ikinci, üçüncü, dördüncü ve en centilmen takımları Cumartesi günü oynanan Süper Lig mücadelesinde Kasımpaşa-Fenerbahçe maçını canlı izlediler.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve bu yıl 4.’sü düzenlenen Mahalle Ligi’nin bu yılki ayağında Gençler ve Yıldızlar kategorilerinde ikinci, üçüncü, dördüncü olan takımlarıyla en centilmen 2 takım ve hocaları Cumartesi günü oynanan Kasımpaşa-Fenerbahçe karşılaşmasını canlı izlediler.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun ödül olarak koyduğu hediye çeklerinin yanı sıra bir Süper Lig maçını canlı izleme sözü verdiği genç ve minik sporcular, geçtiğimiz Cumartesi gününü İstanbul’da geçirdiler.

Kısa bir İstanbul turu gerçekleştiren sporcular, daha sonra İstanbul Kasımpaşa’daki Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu’nda oynanan Kasımpaşa-Fenerbahçe maçını canlı olarak izleme imkanı buldular. İlk kez bir Süper Lig maçını canlı izlemenin heyecanını yaşayan sporcular gerçekleştirilen bu güzel organizasyondan dolayı Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’na teşekkür ettiler.

Bu organizasyon için açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, sportif faaliyetlere büyük önem verdiklerini dile getirerek özetle şunları söyledi; “Çocuklarımızın ve gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak kalmalarının en kolay yolu, onları sportif faaliyetlerin içerisine çekmektir. Bu yıl 4’ncüsünü gerçekleştirdiğimiz Mahalle Ligi’ne 20 ilçe 1.132 mahalleden 2.000 takım ile toplamda 20.000 sporcu katıldı. Yaklaşık 5 ay süren mücadeleler sonrasında geçtiğimiz günlerde final müsabakalarını gerçekleştirdik. Yıldızlar ve Gençler kategorilerinde şampiyon olan takımlarımıza Balkan gezisi sözü vermiştik. 13 mayısta şampiyon olan iki takımımız ve hocaları düzenleyeceğimiz organizasyon ile Balkan Turu’na çıkacaklar. Bu organizasyonda ikinci, üçüncü, dördüncü olan takımlarımız ile en centilmen takımlarımıza bir Süper Lig maçını canlı izletme sözü vermiştik. Çocuklarımızı Cumartesi günü İstanbul Kasımpaşa’da oynanan Kasımpaşa-Fenerbahçe maçına canlı olarak izlettik. Bu tür sportif faaliyetlere olan desteğimiz artarak devam edecek.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1