EGE GÜNDEM GAZETESİ

KÜSİ 7. Koordinasyon toplantısı edremit’te yapıldı

KÜSİ 7. Koordinasyon toplantısı edremit’te yapıldı
70 views
05 Ekim 2016 - 12:09

KÜSİ Çalışma Grubunun 7. Koordinasyon Toplantısı Edremit’te yapıldı. Balıkesir Üniversitesi evsahipliğinde düzenlenen toplantı Edremit Güre’deki Hotel Adrina’da gerçekleştirildi. Toplantıya Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Ersan Aslan, Vali Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, Bandırma 17 Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur, Ticaret Odası Başkanı Fahri Ermişler, kaymakamlar, belediye başkanları, çok sayıda akademisyen ve davetli katıldı.

Odamızı temsilen KÜSİ toplantısına katılan Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Balya, Genel Sekreteri Recep Akgün ve Muhasebe Sorumlusu Adil Oklu toplantıdan çeşitli notlar ileterek Balıkesir adına yapılacak yeni yatırımların gelecek vaadettiğini ve en kısa zamanda hayata geçmesini temenni etti.”Edremit Ticaret Odası olarak ihtiyaç duyulduğu takdirde tüm imkanlarımızı kullanmaktan çekinmeyeceğiz” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

KÜSİ toplantısı üniversite- sanayi işbirliğinin önemine vurgu yapan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur “Devir değişim ve dönüşüm dönemi. Çok hızlı iletişim kuruluyor, bilgiler çabuk elde ediliyor. Beklentiler yükseliyor. Bu nedenle Ar-Ge ve inovasyon çok önemli. Çok rekabetçi bir dünyada yaşıyoruz. Kendini yenilemeyen, değişim ve dönüşümü yakalayamayanlar mutlaka devreden çıkıyor. Şirketlerde görüyoruz, bilhassa mobil şirketleri her yıl bir yenilik yapıyor, yeni modeller çıkartıyor. Bizimde mutlaka dünyayı yakalamamız ve bu rekabetçi ortamda başarılı olabilmemiz biçin bu inovasyonu, bu değişim, dönüşümü ve Ar-Ge çalışmasını yapmamız lazım. Bizler Büyükşehir Belediyesi olarak üniversitemiz ile kurduğumuz Teknopark’ta bu çalışmayı yapmak istiyoruz. Diğer taraftan da Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığıyla da yapmış olduğumuz çalışmalar var” sözlerini ifade etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1