EGE GÜNDEM GAZETESİ

‘Köy Hayırlarımız Bizim Ortak Değerimizdir ’

‘Köy Hayırlarımız Bizim Ortak Değerimizdir ’
133 views
03 Mayıs 2016 - 11:12

Balıkesir’in kırsal mahallelerinde yıllardır süre gelen kimi mahallelerde yağmur hayrı, kimi mahallelerde ise hıdırellez hayrı diye adlandırılan köy hayırları 1 Mayıs itibari ile başladı.
AK Parti Karesi İlçe Başkanı Avukat Kemal Aydemir ve Karesi İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri geçtiğimiz hafta sonu Kurtdere, Kamçıllı, Kocaavşar ve Babaköy mahallelerinde gerçekleşen mahalle hayırlarına katıldılar. Burada mahalle sakinleri ile bir araya gelen AK Parti teşkilatları mahalle halkı ile hasbihal edip birlikte hayır yemeklerinin tadına baktılar.
AK Parti Karesi İlçe Başkanı Avukat Kemal Aydemir yaptığı açıklamada ‘Köy hayırlarına teşkilatımız ile birlikte katıldık. Köy hayırlarımız her sene geleneksel olarak yapılan programlar. Samimi ve güzel bir ortamda gerçekleşen bu tür etkinlikler toplumumuzun birlik ve beraberliğine güç katıyor. Köy hayırlarımız bizim ortak paydamız ve değerimizdir. Türk kültürümüzü yansıtan gelenek, görenek, töre ve inançların bu tür birlikteliklerle geleceğe taşınacağına inancımız sonsuz. Bu kültürleri yaşamak ve yaşatmak çok önemli bizden sonraki kuşaklara da bunu aktarmakta bizim başlıca görevlerimizden biridir. Bu tür geleneklerimiz sayesinde hem köylülerimiz hem de muhtarlarımız ile bir araya gelme fırsatı buluyoruz. Vatandaşlarımızın talepleri dinliyor onlarla hasbihal ediyoruz. Rabbim yapılan bu hayırları katında makbul eylesin” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1