EGE GÜNDEM GAZETESİ

“Körfezde Eski Hastane Kalmayacak”

“Körfezde Eski Hastane Kalmayacak”
135 views
21 Nisan 2016 - 11:30

Balıkesir AK Parti Milletvekili Ali Aydınlıoğlu Körfezde inşaatı devam eden hastaneler hakkında bilgi verdi. Nerdeyse bütün hastanelerin yenilendiğini ve bu yenilenmenin devam edeceğini söyleyen Aydınlıoğlu, “İlçelerimize sağlık yönünden çok büyük yatırımlar yapıyoruz” dedi.

Ali Aydınlıoğlu’nun yaptığı basın açıklamasında:”Hastane inşaatlarının hızlı bir şekilde ilerlediğini, yenilenen hastanelerinde iç donanım ve doktor kapasitesinin günden güne arttığını söyledi.

Sözlerine şöyle devam eden Aydınlıoğlu,  “Ayvalık Devlet Hastanesinin yenilenerek çok güzel bir binada hizmet vermeye başladı, Gömeç Yeni Devlet Hastanesi’nin İnşaatının kabası bitti ve kısa süre sonra hizmete açacağız, Gömeç Yeni Devlet Hastanesi için Toprak analizleri yapılıyor inşallah iki aya kadar ihalesini yapacağız, Burhaniye Yeni Devlet Hastanesi’nin projelerin çizildiğini yer tesliminin yapıldığını inşaatının başladığını ve kısa süre içerisinde bitirilecek. Verdiğimiz sözleri bir bir yerine getiriyoruz” dedi.

Öte yandan Edremit yeni devlet hastanesi son durumu hakkında da bilgi veren Aydınlıoğlu, “Şuan yer teslimi aşamasındayız. Edremit Yeni Devlet Hastanesi 2016 – 2018 yatırım programına alındı 80 Milyon TL ödenek ayrıldı. İnşallah yakın bir zamanda inşaatına başlayacağız böylece körfezde eski hastane kalmayacak” dedi.

timthumb

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1