EGE GÜNDEM GAZETESİ

Körfez’de Altyapı Çözüme Kavuşuyor

Körfez’de Altyapı Çözüme Kavuşuyor
157 views
29 Mart 2016 - 22:02

Edremit Körfezi genelinde BASKİ tarafından yürütülen çalışmalar ile altyapı sorunu ortadan kalkarken, vatandaş layık olduğu hizmete kavuşuyor.

BASKİ, Edremit Cennetayağı Mahallesi’nde içmesuyu hattı olmayan bölgelere 1000 metrelik hat çekimini tamamladı. Ayrıca mahallede su hattı çalışmaları devam ediyor. Bununla beraber Zeytinli Altınkum Mahallesi’nde 600 metrelik kanalizasyon hattının çekimi yapıldı. Edremit Tuzcumurat Mahallesi’nde ise yaşanan ana boru patlağı ekipler tarafından gece boyu süren çalışmalar sonunda çözüldü.

BASKİ, Havran Kalabak Mahallesi’nde 300 metrelik ve Temaşalık Mahallesi’nde 250 metrelik kanalizasyon hattının yanı sıra, merkezde 750 metrelik su hattı çekim işlemini gerçekleştirdi.

Burhaniye Pelitköy Mahallesi’nde 200 metrelik kanalizasyon hat çekimi yapıldı. Ayrıca Ören Mahallesi’nde göçen ve eskiyen hatlar 500 metrelik bir çalışma ile yenilendi ve hat yenileme çalışmaları devam ediyor. Bunun yanı sıra yeni hastane yapımı esnasında orta çıkan 600 metrelik 315lik su hattı deplase çalışmalarına başlandı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1