EGE GÜNDEM GAZETESİ

KONSERİN ADI AŞIK VEYSEL

KONSERİN ADI AŞIK VEYSEL
387 views
09 Ekim 2019 - 13:20

Edremit Belediyesi YURDUN SESİ KOROSU, bu yıl ki USTALARA SAYGI konserinde Aşık Veysel’i anmaya hazırlanıyor…

Edremit Belediyesi YURDUN SESİ KOROSU, bu yıl ki USTALARA SAYGI konserinde Aşık Veysel’i anmaya hazırlanıyor…

Acı dolu hayatını şarkılara dökerek, yanık yanık türkülerini sevenleri ile paylaşan büyük söz ve saz üstadı Aşık Veysel…Ben giderim adım kalır, dostlar beni hatırlasın diyen ünlü halk ozanımız Edremit’te ileriki dönemde düzenlenecek olan konserle yâd edilecek.
Zeytinli’de kurulan, Akçay’da yoluna devam eden, Edremit Belediyesi çatısı altında çalışmalarına hız veren 10 yıllık halk müziği topluluğu Şef Zeki ÇİÇEK yönetiminde çalışmalarını sürdürüyor.Türk toplumunun gönlünde ve hafızasında iz bırakan Aşık Veysel türküleri seçilmiş… Aşık Veysel’in yaşadığı dönemin acı çığlığını bam telinden haykıran türkülerini solistlerin yaşayarak okuması için Şef Zeki ÇİÇEK’in bütün türkülerin öykülerini anlatması programın önemini ortaya koyuyor.
Gözden kaçmayan ve insanı duygulandıran diğer bir konu ise; kısıtlı imkanlara rağmen, kadını ve erkeği ile her yaştan türkü sevdalılarının.oluşturduğu koroda engellilerin de olması Müzik aşkı engel tanımıyor sözü bir daha tescillenmiş oldu.
Büyük ustad, sazı ile bütünleşen ozandır.Söz ve saz meclislerinde konuşmalar uzayınca hemenSazın karnı acıktı. diyerek can dostunu eline alıp içli içli çalıp söylemeye başlarmış.Bende diyorum ki Sazların karnı acıkmasın. Aşık Veysel konseri tüm coşkusu ile Edremit semalarında yankılansın.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1