EGE GÜNDEM GAZETESİ

KOBİLERE DESTEK ÇOK ÖNEMLİ

KOBİLERE DESTEK ÇOK ÖNEMLİ
85 views
20 Kasım 2018 - 11:40

 

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği – MÜSİAD- Balıkesir Şubesi Başkanı Tuncay YILDIZ KOBİ’lerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkan Tuncay YILDIZ yaptığı açıklamada; Ülkemize son zamanlarda yapılan saldırılardan dolayı Sanayicimiz ve Küçük işletmelerimiz maalesef zor günler geçiriyor. Sanayicilere gösterilen kolaylıkların yanı sıra KOBİ’ler için de bir destek çalışması yapılması ekonomik canlanmayı artıracaktır.
Büyük işletmeler adına, konkordato çalışmasının yapılmasının bahsi geçen kuruluşlara nefes aldıracağına, bir ile beş yıl arasında bir yapılandırma imkanı tanıdığına dikkat çeken Başkan Tuncay YILDIZ, KOBİ’ler içinde bir formül düşünülmesini ve yeni bir düzenleme yapılmasının beklendiğini belirtti.
Ülkemizin gelişimine ve kalkınmasına en önemli etkiyi yapan KOBİ’lere yatırım teşviği ve yeni bir destek formülü üretilmesi KOBİ’ler için yeni bir umut olacaktır.
Balıkesir’de genç ve çalışabilir nüfus sayısı oldukça fazla olduğunu da dile getiren Başkan YILDIZ, çalışabilir durumdaki genç nüfusun çevre illere göç etmesinin önüne geçilmesinin zamanı gelmiştir. Göçü durdurmalı ve tersine çevirmek zorundayız. Göçün devam etmesi, kentimizin yetersiz kalmasına sebep olmakta ve nitelikli hizmet sunulamaz, halkın ihtiyaçlarını karşılayamaz hale gelmemize yol açmaktadır.
Küçük çarkların ürettiği hareketi alıp, bu hareketi büyütecek çarkların yaratılmasına ihtiyacımız var diyen Tuncay YILDIZ, ekonomimizin can damarı olan KOBİ’ler adına verilecek destek çok önemli.
Bu destek sayesinde, stratejik büyük yatırımlara dönüşmek için atılacak adımların sağlam olması sağlanacaktır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1