EGE GÜNDEM GAZETESİ

KIRCALAR KÖYÜ’NDE ENGELLİ VATANDAŞIN YOLU YAPILDI

KIRCALAR KÖYÜ’NDE ENGELLİ VATANDAŞIN YOLU YAPILDI
108 views
15 Kasım 2018 - 11:24

Cunda’da yaşayan ve evinden dışarı çıkamayan bedensel engelli 47 yaşındaki Mustafa Şimşek’i yaptırdığı yol ile hayata bağlayan Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, 12 yıldır tekerlekli sandalye kullanmak zorunda kalan Turgay Akın’ın ardından bu kez Kırcalar Köyü’nde yaşayan Mustafa Durmaz adlı vatandaşın evinden köy içine rahatça gidip gelmesini sağlayacak sokağı yaptırdı.
Ayvalık Belediyesi, bedensel engelli bir vatandaşın her gün kullanmak istediği ve gidiş gelişlerde zorluk yaşadığı yolu yaparak, kullanıma uygun hale getirdi.Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Kırcalar köyünde yaşamını sürdüren Mustafa Durmaz adlı vatandaşın ricasını kırmadı, Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerine talimat vererek evinden köy içine giden 14 km’lik yolun beton dökülerek düzenlenmesini sağladı. Yol, Fen İşleri Müdürlüğü’nün 6 kişilik ekibi tarafından 1 günde tamamlandı.
“YOLU YAPTILAR, ÇOK GÜZEL OLDU. ZORLUK YAŞAMADAN KÖYE GİDİP GELEBİLİYORUM”
Kırcalar Köyü’nde ailesiyle birlikte yaşamını sürdüren 42 yaşındaki Mustafa Durmaz, istediği yolun kısa sürede yapılmasıyla birlikte köye zorluk yaşamadan gidebilmeimkânına kavuştu. Durmaz, “Bu yol yapılmadan önce evden köye gitmekte çok zorlanıyordum. Yolu yaptılar çok güzel oldu. Yolu yaptıkları için Ayvalık Belediyesi ekiplerine ve duyarlı davranışından dolayı Rahmi Başkanımıza teşekkür ederim. Ailem de ben de çok mutlu olduk” dedi.
“EVİNDEN ÇIKMASI İÇİN ARTIK HİÇBİR ENGEL KALMADI”
Yolunun yapılmasını isteyen Mustafa Durmaz’ın çağrısına kulak veren Belediye Başkanı Rahmi Gençer, “Mustafakardeşimizin evinin önündeki yolbozuktu. Çok zorlanıyordu. Kardeşimizin hayatını kolaylaştırmak için böyle bir çalışma yaptık. Belediye olarak engelli vatandaşlarımızı yaşama katmaya yönelik çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1