EGE GÜNDEM GAZETESİ

“Kınık Mahallemizin Yolunu Asfalt Kaplamak Çok Mu Zor?”

“Kınık Mahallemizin Yolunu Asfalt Kaplamak Çok Mu Zor?”
89 views
06 Ekim 2016 - 10:00

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın Balıkesir ve ilçelerinin sorunlarını tek tek TBMM’de gündeme getirmeyi sürdürüyor.
Geçtiğimiz gün TBMM’de yine söz alarak Sındırgı ve mahallerinin sorunlarına değinen Akın şunları söyledi ; “İlimiz Sındırgı ilçesi ve mahalleleri gerektiği gibi ve yeterli miktarda hizmet alamıyor. Örneğin Sındırgı Kınık mahallemizin doğru düzgün bir yolu bile yok. Stabilize yolu kullanmak zorunda kalıyorlar. Bu mahallemizin yolunu asfalt kaplamak çok mu zordur? Her fırsatta yol ve köprü yapmakla övünen iktidarın döneminde hala bazı köy ve mahallelerimizin yollarının asfalt yapılmamış olması da ayrıca çok ciddi bir çelişkidir.
Kınık’ta ve diğer bazı mahallerimizde görevden alınan İmamların yerine bugüne kadar yeni bir imamlar atanmış değil.
Sındırgı ve mahallelerinde üretilen çok miktarda salatalık Manisa’da faaliyet gösteren bir fabrikaya veriliyor. Fabrikanın sahibi FETÖ kapsamında tutuklanıyor, fabrikaya Kayyım atanıyor. Her ne hikmetse Kayyım heyeti kendilerinin çok yüksek miktarlardaki maaşlarını hiç aksatmadan ödüyorlar ama Sındırgı’lı üreticilerimizin alın terinin karşılığını ödemiyorlar. Salatalık üreticisi hemşerilerimiz paralarını alamadıkları için çok mağdur durumdalar.
İlgili ve yetkilileri Sındırgı ilçemize karşı daha duyarlı olmaya davet ediyorum.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1