EGE GÜNDEM GAZETESİ

KILIÇ; “BELEDİYECİLİK GÖNÜL İŞİDİR”

KILIÇ; “BELEDİYECİLİK GÖNÜL İŞİDİR”
2.214 views
06 Şubat 2019 - 11:38

Usta Kalem Tayyar Toprak sordu, örnek Belediye Başkanı Osman Kılıç yönetilen sorulara samimi cevaplarda bulundu…
Balya İlçesinin Cumhur İttifakı adayı ve ayrıca çalışkan Belediye Başkanı rüzgarın oğlu Osman Kılıç geçtiğimiz günlerde Usta gazeteci Tayyar Toprak’ın canlı yayınına katılarak önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Kılıç ayrıca İlçede yapılan hizmetlerden de bahsetti.
Belediye Başkanı Osman Kılıç yaptığı açıklamada, “Öncelikle Balıkesir ve Körfez’in sesi olan Ege Gündem Gazetesi Gazetesini Balya’da ağırlamaktan dolayı son derece mutluyuz. Bildiğiniz üzere Madenciliğin ve Hayvancılığın en büyük geçim kaynağı olan İlçemiz ayrıca Türkiye’nin de ilk elektriğin kullanıldığı ilçedir. Geçtiğimiz hafta da bir elim kaza yaşadık ve büyük bir faciadan döndük. Sekiz dört vardiya çıkışında Maden servisi aracın devrilmesi sonucu bir kişi hayatını kaybederken çok sayıda yaralı vardı. Buradan hayatını kaybeden madenci kardeşimize rahmet dilerim ve ruhu şahd olsun ailesine de sabırlar dilerim. Kaza da yaralanan kardeşlerimize de geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Göreve geldiğimiz 30 Mart 2014 yılından bu yana taşımış olduğumuz sorumluluk bilinci ile ve İlçemize her geçen gün yeni eserler katmak adına çalışmaya devam etmekteyiz. Belediyecilik gönül işi, insanlara dokunmaktır. Bu gün bizde hem 30 Mart 2014 öncesi ve sonrası bu güne gelinceye kadar kimseyi ayırmadan, kimseye farklı gözle bakmadan hiçbir insanımızı bize oy verdi vermedi diye ayırmadan iç içe olmaya devam ederek sorunları çözdük. Bir taraftan seçim çalışmaları, bir taraftan hem İlçe merkezinde ve Kırsal mahallelerimizde Belediyecilik anlamında hizmetlerimiz devam etmektedir. Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısının 4. Oturumunda Balya, Savaştepe ve Havran gibi alt yapısı bitirilen İlçelerin üst yapı çalışmaları ile alakalı Büyükşehir’imize kredi kullanma yetkisi verdik. Yarım kalan parke döşeme çalışmaları da İlçemizde başlamıştır.” Dedi.
KILIÇ; “CİDDİ SU SIKINTISI VARDI”
Geriye dönüp hafızamızı yokladığımızda bize göreve gelmeden ciddi bir içme suyu sıkıntısı vardı diye Başkan Osman Kılıç, “Bizden önceki İlçe Belediyesi zamanında İlçenin içme suyunu karşılamak için Kadıköy mahallemizde ki kuyulardan Balya İlçemize içme suyu veriliyordu. Hattın ve şebekenin eski olması sebebiyle yılın dört beş ayı halkımızın susuzluk sorunu vardı. Bu gün baktığınız zaman 30 Mart 2014 yılından bu yana Balya halkına biz hiç susuzluk yaşatmadık. Balya’da içme suyu sorunu çözülmüş, patlak olan yerlerde BASKİ genel Müdürlüğü ile sondaj çalışmaları yapılmış, İlçemiz modern alt yapıya kavuşmuş, su arıtma tesisleri kurulmuş beş yıllık kısa zaman diliminde bu hizmetleri hayata geçirmeyi başardık.” Dedi.
KILIÇ; “ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR”
Belediye Başkanı Osman Kılıç; “Bozulan yollarımızda da çalışmalarımız devam ediyor. Çarşı merkezinde ana yollarımızda Büyükşehir Belediyesi gelerek burada belli bir yerlerde parke kilit taşı döşeme çalışması yaptı. Yaz aylarında çarşıdaki esnafımız tozdan topraktan duramıyorlardı, çalışmalarımızla bu sorunları ortadan kaldırdık. Bu çalışmalarımız devam etmekte 2019 yılının sonuna kadar da bu çalışmalarımız devam edecek.” Dedi.
KILIÇ; “ÖNCE KARARLILIK VE İNANMAK LAZIM”
Biz Balya İlçemize bir çok İlçe’nin alamadığı hizmeti almayı başardık. TOKİ ve Futbol sahası gibi bunlara örnek gösterebiliriz. Önce kararlılık ve inanmak lazım. Plan ve Projelerimizle gittiğimizde İlçelerimizin sorunlarını anlattığımızdada çözüm yolları ürettik ve bununla alakalı da kamuoyundan gerekli desteği aldık. 2014 ve 2019’a giden yola Balya Belediyesinin Balıkesir Büyükşehir Belediyesinden almış olduğu hizmet bedeli sadece yüz bin liradır.
KILIÇ; “HİZMETLERİ KARALAMAK VE GÖRMEMEK ADINA KONUŞANLAR VAR”
Yaptığımız hizmetleri karalamak ve görmemek adına Balya İlçemizde konuşanlar var. İlçemizde temizlik işleri binası yoktu biz bu binamızı da yaparak İlçemizde hizmete soktuk. Temizlik İşleri denildiği zaman eskiden Balya merkeze hizmet götürülen iki mahalleydi ve üç personel ile hizmet yapılıyordu. Şimdi artık bizim dönemimizle 60 yerleşim merkezine hizmet götürüyoruz.
KILIÇ; “BALYA BELEDİYESİNİ BORÇ YÜKÜNDEN KURTARDIK”
Çalışkan Belediye Başkanı Osman Kılıç, “Balya Belediyesi 30 Mart 2014 yılı öncesi hizmet olarak araç parkında 3 veya 5 araçla ile hizmet ederken şimdi ise 120 personeli ile 46 mahalle 14 mezraya hizmet eder hale geldi. İlçede yapılan hizmetler ile değişimi halk görüyor ama Balya İlçesinde değişimi görmek istemeyenler görmek istemiyor. Balya Belediyesini borç yükünden kurtardık.” Diye konuştu

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1