EGE GÜNDEM GAZETESİ

“KEPSUT BİZE CAN, BİZ KEPSUT’A KULUZ”

“KEPSUT BİZE CAN, BİZ KEPSUT’A KULUZ”
2.019 views
11 Aralık 2019 - 1:02

Kepsut Belediye Başkanı Ismail Cankul;Sedde Boyu Yaşam Alanı içinde yapılacak olan Kapalı Halı Saha ile ilçemiz sporseverlerine başka yerlere gitmeden ilçemizde rahatça aktivitelerini yapabilecekleri modern bir tesisi kazandıracağız. Kepsut bize can, biz Kepsut’a kuluz” dedi.

Kepsut Belediye Başkanı Ismail Cankul;Sedde Boyu Yaşam Alanı içinde yapılacak olan Kapalı Halı Saha ile ilçemiz sporseverlerine başka yerlere gitmeden ilçemizde rahatça aktivitelerini yapabilecekleri modern bir tesisi kazandıracağız. Kepsut bize can, biz Kepsut’a kuluz” dedi.
2009 yılından itibaren 10 yıldır ilçede belediye başkanlığı yapan Cankul, bir kasaba görüntüsünden aldığı Kepsut’u yaptığı yatırımlarla yaşanılabilir bir şehre dönüştürdü.
“ÇOK İSTEDİK BAŞARDIK”
DOĞALGAZ BÜYÜK HİZMET
Başkan Cankul’un yoğun çabası sonucu yıllarca süren doğalgaz ilçeye getirildi. Doğalgaz konforuna kavuşan Kepsut artık temiz enerji ile ısınıyor. İlçede bulunan tüm mahallelerde alt yapı noktasında doğalgaz bulunuyor. Vefalı Yurt Kepsut’a verdiği sözleri bir bir yerine getirdiğini ifade eden Başkan Cankul, “Kepsut temiz enerji kaynağına kavuştu. Halkının yıllardır beklediği doğalgaz nihayet ilçemizde kullanılıyor. Belediye olarak alt yapıya büyük önem veriyoruz. İhtiyaç noktasında başta ilçe merkezi olmak üzere, kırsala birçok yatırım yaptık ve yapmaya devam edeceğiz” dedi.

KAPALI PAZAR YERİ
YILDA BİR KEZDE TARIM FUARI
Belediye Başkanı Cankul’un çabalarıyla, Kepsut’un önemli ihtiyaçlarından biri olan Kapalı Pazaryeri alanı ihtiyacı da giderildi. Türkiye’de bir benzeri olmayan 5 bin 932 metrekarelik kapalı pazar yeri Kepsutluların beğenisini kazandı. Gerektiğinde tören alanı ve fuar merkezi olarak ta kullanılması planlanan 33 adet çelik kolon ve uzay çatı sistemi kullanılarak 108 metre uzunluğunda, 57 metre enindeki kapalı pazar en az 6 metre çatı yüksekliği ile aynı zamanda ferah bir ortam sağlıyor. Pazaryeri ve fuar alanından vatandaşlar kadar en çok memnun kalan ise pazarcı esnafı oldu. Esnaf hizmetlerinden dolayı Başkan Cankul’a teşekkür ediyor.

BAŞKAN CANKUL,’DAN EĞİTİME TAM DESTEK
Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul’un hizmette önceliği eğitim. İlçedeki okulların sorunları ve ihtiyaçları ile yakından ilgilenen Başkan Cankul, eğitim alanındaki çalışmalarıyla vatandaşlardan büyük takdir topluyor.
Belediye eğitime destek kapsamında geleneksel hale getirdiği ilk okullara kırtasiye yardımını her yıl artarak sürdürüyor. Cankul, yönetimindeki Kepsut Belediyesi son olarak 2019-2020 eğitim öğretim döneminin başlaması nedeniyle, Kepsut ilçesinde bulunan okullarda okuyan 2 bin 132 öğrenciye kırtasiye malzemesi dağıttı.
Başkan Cankul, eğitime verdikleri desteğin artarak devam edeceğini ifade ederek, “Eğitime sunduğumuz desteği ilçemizin ve ülkemizin yarınlarına yapılmış bir yatırım olarak görüyoruz. Dolayısıyla Kepsutlu öğrencilerimize ne kadar destek versek de azdır diye düşünüyorum. Vefalı Yurdun güzel ilçemin öğrencilerimiz şunu bilmelerini isterim ki yönetim olarak her zaman onların yanında yer alacağız ve eğitim namına üzerimize düşeni sonuna kadar yapacağız” dedi.

GELECEĞİN ÇOCUKLARI İÇİN ÇALIŞIYORUZ
Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul’un çocuk sevgisini bilmeyen yok. Özellikle fırsat buldukça gençler ve üniversite öğrencileri ile bir araya gelen Başkan Cankul, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ifade ettiği gibi gençlerin gerisinde kalan değil; onların önünü açan, rota çizen bir anlayışla çalıştıklarını söyledi.
Cankul; “Çocukların yanında kendimi her zaman iyi hissediyorum. Çünkü onların dinamizmi ve enerjisi şehrimiz ve ülkemiz için bana büyük bir umut veriyor” dedi.

DÜNYAYA AÇILAN KAPI KEPSUT
Başkan Cankul’un önem verdiği projelerin başında gelen Kültür Merkezi’de tamamlanmasının ardından hizmete açıldı. İlçenin sosyal ve kültürel hayatına katkı sunan Kültür Merkezinde seminer, sergi, tiyatro gibi çeşitli sosyal aktiviteler gerçekleştirilebilmekte. Bir milyon 111 bin liraya mal olan ve 2 bin metrekare alana kurulan merkezde 650 metrekare büyüklüğünde bir salon yer almakta. Başkan Cankul, ilçedeki kültürel ve sanatsal faaliyetlerin de kültür merkeziyle birlikte her geçen gün arttığını dile getirdi.

TÜRKİYE’YE ÖRNEK BİR PROJE,VEFA EVİ PROJESİ
Son olarak Vefa Evi Projesiyle Türkiye’ye örnek bir sosyal belediyecilik örneği sergileyen Kepsut Belediyesi bu hizmetiyle sağlık anlamında ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor.

“YAĞMUR ÇAMUR DEMEDEN HİZMET EDEBİLMENİN ONURUNU YAŞIYORUZ”
Kepsut ilçesinde gerçekleştirilen “Vefa Evi projesi” “Evde Bakım Hizmeti’’ Projeleri ile vatandaşlara Gönül Belediyeciliği anlayışını yerleştiren başkan Cankul, “Biz her zaman insanımıza ulaşılabilinen bir başkan olmaya söz verdik. Hemşerilerimizin düğün, dernek, cenazelerinde yanlarındayız. Merkez kırsal demeden her gün vatandaşlarımız ile yan yana omuz omuza ilçemizi imar etmenin telaşındayız. Yağmur çamur demeden onlara hizmet edebilmenin onuru yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

“DEVAMLI HİZMET ÜRETİYORUZ”
Öte yandan Kepsut’ta yapılacak olan ‘Sedde Boyu Yaşam Alanı’ projesi hayata geçiyor. Kepsut’a kazandırılacak yeni yaşam alanının Vefalı Yurt Kepsut’un bir çok ihtiyacını karşılayacağını söyleyen Cankul, “Kepsut’umuza 2009 yılından bu yana yaptığımız hizmetler, artarak devam ediyor. Şu an ilçemizin her mahallesinde devam eden çalışmalarla ilçemizi ihya etmek için gayret ediyoruz. Sedde Boyu Yaşam Alanı projemiz, ilçemize yakışan modern ve Balıkesir’e örnek bir projeye olacak. Sedde Boyu Yaşam Alanı içinde yapılacak olan Kapalı Halı Saha ile ilçemiz sporseverlerine başka yerlere gitmeden ilçemizde rahatça aktivitelerini yapabilecekleri modern bir tesisi kazandıracağız. Kepsut bize can, biz Kepsut’a kuluz” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1