EGE GÜNDEM GAZETESİ

KAYMAKAM SIRMALI’NIN RAMAZAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

KAYMAKAM SIRMALI’NIN RAMAZAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJI
530 views
21 Mayıs 2020 - 20:12

Edremit Kaymakam Ali Sırmalı Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı:
Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı mesajında; kültürümüzde ve inancımızda önemli bir yere sahip olan bayramların mutlulukların paylaşıldığı, birlik, beraberlik, kardeşlik, dostluk duygularının güçlendirildiği, dargınlıkların unutulduğu, yardımlaşma ve dayanışma duygularının zirveye ulaştığı ve insanların muhabbetle kaynaştığı müstesna günler olduğunu belirterek; şunları kaydetti;

Değerli Hemşehrilerim;
Tüm dünyayı etkisi alan ve dünya sağlık örgütü tarafından ‘pandemi’ olarak ilan edilen koronavirüs (Covid-19) tedbirleri çerçevesinde bu yıl Ramazan Bayramını evlerimizde idrak ediyor olacağız.
Alınan tedbirler gereği bu bayramı sevdiklerimizden uzakta, evlerimizde geçiriyor olsak da ülkemizin de içinde bulunduğu bu zorlu süreçte koronavirüs ile mücadelede titizlikle yürütülen çalışmalar halkımızın sağduyusu ve sabrıyla olumlu sonuçlar vermiştir.
Özellikle içerisinde bulunduğumuz normalleşme sürecinde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da belirttiği gibi halkımızın vermiş olduğu destek, sabrı ve anlayışıyla bu zorlu süreci de geride bırakarak Ramazan Bayramı’nda bütün milletçe çifte bayram yapacağımızı umut ediyoruz. İnşallah büyük ve güçlü Türkiye yolunda ilerleyen ülkemizin daha nice mutlu ve huzurlu bayramlara hep birlikte erişeceğini inanıyorum” dedi.
Bu bayram, gönüllerimizin manevi huzur ile dolduran Ramazan Bayramına ulaşmanın mutluluğunu yaşarken sevdiklerimizden uzakta olmanın burukluğunu da yaşıyor olsak da devlet-millet kaynaşması içerisinde, bu zor günleri geride bırakacağımıza inancımız tamdır diyen Kaymakam Sırmalı; “Bizler millet olarak her türlü zorluğun üstesinden gelmiş, birlik beraberliğimizle şanlı tarihimizde nice zaferler kazanmış bir milletiz. Bu nedenlerle bu bayramda sevdiklerimizin yanında olamıyor olsak da gönüllerimiz bir. Gönül hanelerimizin her zamankinden daha şen, her zamankinden daha kalabalık olacağı bir bayram dilerim.
Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramı’nın ilçemize, ülkemize, tüm İslam alemine barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyor, sevdiklerimizle birlikte geçireceğimiz daha nice güzel bayramlara hep birlikte erişeceğimize inanıyorum. Bu vesile ile aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1