EGE GÜNDEM GAZETESİ

KAYMAKAM SIRMALI;“MUHTARLAR, DEVLETİN VATANDAŞA UZANAN EN SICAK ELİDİR”

KAYMAKAM SIRMALI;“MUHTARLAR, DEVLETİN VATANDAŞA UZANAN EN SICAK ELİDİR”
94 views
29 Kasım 2018 - 8:11

Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı Edremit Öğretmenevinde düzenlenen yemekte muhtarlarla bir araya geldi.
Toplantıya; Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, İlçe Jandarma Komutanı Özkan Kavak, İlçe Emniyet Müdürü Zafer Sönmez, İlçe Yazı İşleri Müdürü Nurşen Salman ve çok sayıda muhtar katıldı.
Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, muhtarlarla bir araya geldiği toplantıda, muhtarların devlet ile halk arasında köprü vazifesi gördüğünü dile getirerek halkın sorunlarını yetkili mercilere en iyi muhtarların taşıyabileceğini söyledi.
Muhtarların talep, şikayet, istek ve önerilerini dinleyen Kaymakam Sırmalı; “Muhtarların özellikle mahallelerinde yaşayan vatandaşlarla güçlü iletişim halinde olması, devletin hizmet bekleyen vatandaşlarımıza kolaylıkla ulaşması demektir. Mahallenizde yaşayan yaşlı, engelli, ihtiyaç sahibi, öksüz, şehit ve gazi yakınları ve diğer ihtiyaç sahiplerinin durumları ile ilgili bilgileri bize en iyi aktaracak olan ve onlara ulaşmamızı sağlayacak sizlersiniz. Aynı zamanda vatandaşların size her daim kolaylıkla ulaşabilmesi için görev mahallinde olmanızı özellikle rica ediyorum. Biliyorsunuz ki gerek Kaymakamlığımız, gerekse diğer bütün kamu kurumlarımızın kapıları sizlere her zaman açık, bizlerle ve arkadaşlarımızla her zaman görüşebilirsiniz, taleplerinizi, isteklerinizi, eksiklikleri ve yapılması gerekenleri bizlere her zaman iletebilirsiniz. Bizler de sizlerin her zaman yanınızda olacağız, sizlere yardımcı olabilmek için vatandaşlarımızın eksikliklerini giderebilmek için elimizden geleni yapacağız. Görevlerinizin ifasında da sizlerin gerekli hassasiyeti göstereceğinize inanıyor, başarılar diliyorum” dedi.
Düzenlenen toplantı nedeniyle Kaymakam Sırmalı’ya teşekkür eden muhtarlar, “Kaymakamımıza 24 saat ulaşabiliyoruz. Toplantıda asayiş, sağlık ve eğitim konularında yaşadığımız sorunlarını aktarma imkanı bulduk”diye konuştular.
Kaymakam Sırmalı, muhtarların talepleri tek tek not aldırarak sorun ve isteklerin değerlendirilerek gerekli çalışmaların ivedi bir şekilde yapılması talimatı verdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1