EGE GÜNDEM GAZETESİ

KAYMAKAM SIRMALI: “KİTAPLAR BİZE EN İYİ DOST VE EN İYİ ARKADAŞTIR”

KAYMAKAM SIRMALI: “KİTAPLAR BİZE EN İYİ DOST VE EN İYİ ARKADAŞTIR”
81 views
29 Kasım 2018 - 8:10

 

Edremit ilçemizde başarıyla yürütülen BENGİ projesi kapsamında İlçe Kaymakamımız Ali Sırmalı okulları ziyaret ederek öğrencilerle buluşmaya devam ediyor.

Bu kapsamda Mimar Sinan İlkokulu’nu ziyaret ederek3/B sınıfında öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelerek kitap okuma etkinliğine katıldı.

Okuma etkinliğinin akabinde öğrencilerle sohbet eden Kaymakam Sırmalı; öğrencilere kitap okumaları ve kendilerini geliştirmeleri konusunda nasihatlerde bulundu.

Öğrencilere “Kitap okumak bizlere neler kazandırır?” diye soran Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı öğrencilerden birbirinden güzel cevaplar aldı.
Kaymakam Ali Sırmalı; “Sevgili Öğrenciler, Sayın Valimiz Ersin Yazıcı’nın ilimizde başlatmış olduğu BENGİ Projesi kapsamında okullarımızda düzenlenen kitap okuma etkinliklerine katılıyoruz. Derslerinize çok çalışmalı, öğretmenlerinizi çok iyi dinlemeli ve bol bol kitap okumalısınız. Kitaplar bizeen iyi dost ve en iyi arkadaştır. Kitaplar bizi hiç bir zaman yalnız bırakmaz ihtiyaç duyduğumuz her anımızda yanımızdadırlar. Kitap okumak yaşamımızın bir parçası haline getirilmesi gereken bir olgudur. Nasıl ki vücudumuzun güçlenmesi için her gün yemek yemek, su içmek zorundaysak, beynimizin, düşüncelerimizin güçlenmesi ve olgunlaşması için de kitap okumak zorundayız.’’ dedi.
Öğretmenlerle bir süre eğitimdeki gelişmeler konusunda sohbet ettikten sonra okulun eğitim öğretim durumuyla ilgili olarak Mimar Sinan İlkokulu Müdürü Suat Osman Fırat’tan bilgi alan İlçe Kaymakamı Ali Sırmalı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç ile birlikte öğretmenlere çalışmalarında başarılar dileyerek okuldan ayrıldılar.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1