EGE GÜNDEM GAZETESİ

Karesi’ye Litvanya’dan ziyaretçi

Karesi’ye Litvanya’dan ziyaretçi
154 views
18 Nisan 2016 - 21:58

 

Karesi Belediyesi, Litvanya Sağlık Bilimleri Üniversitesi ve Vilnius’ta faaliyet gösteren Tatar Kültür Merkezi’nden gelen heyeti ağırladı.

 

İki kent arasında yapılacak işbirliği ve atılacak ortak adımların değerlendirildiği istişare toplantısında, Balıkesir’in başta yöresel kıyafetleri olmak üzere örf ve adetleri de tanıtıldı. Ziyarette ayrıca Kazan ve Kırım tatarlarının katılımıyla ve T.C. Başbakanlığı, Dışişleri Bakanlığı destekleriyle oluşturulan eğitim merkezinde çalışmalar yürüten; Litvanya Tatar Kültür Merkezi Başkanı Almira Parmaksızoğlu, Genel Sekreter Ender Parmaksızoğlu, Erasmus Koordinatörü Audra Dargyte Burokiene ve Uluslararası Çalışma Merkezi Yönetici Yardımcısı Dovile Jodenyte’ya Karesi Belediyesi’nin çalışmaları hakkında bilgiler verildi.

Kültür Merkezi’nin çalışmaları hakkında açıklama yapan Litvanya Tatar Kültür Merkezi Başkanı Almira Parmaksızoğlu, 6-16 ve 16- 22 yaş gurubu öğrenciler ile Türkiye’deki organizasyonlara, festivallere, halk dansları müzik ve çocuk şenliklerine katılarak, okullar ve derneklerle ortak projeler geliştirdiklerini söyledi.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1