EGE GÜNDEM GAZETESİ

Karesi’nin temizlik ordusu her yerde

Karesi’nin temizlik ordusu her yerde
144 views
31 Mart 2016 - 22:53

 

Temiz çevre, sağlıklı toplum anlayışıyla hareket eden Karesi Belediyesi, sabah saatlerinde, vatandaşlar tarafından yoğun olarak kullanılan Toplu Taşıma Merkezi, cadde, sokak ve meydanları tazyikli su ile yıkadı.

Karesi Belediyesi, ilçedeki çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor. Tüm birimleriyle ilçenin ihtiyaçlarını ve vatandaşların taleplerini gidermeye yönelik hummalı bir çalışma yürüten belediye ekipleri, ilçenin temizliği için gece gündüz görev başında. Karesi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Toplu Taşıma Merkezi, Milli Kuvvetler Caddesi, Anafartalar Caddesi ve bazı ara sokaklarda genel temizlik yaptı. Yerkon, çöp konteyneri ve cadde üzerinde oluşan yağ gibi lekeler tazyikli sıcak su ile temizlendi.

Halkın genel sağlığını ilgilendiren konularda hassas davranarak temizliğe önem gösterdiklerini ifade eden yetkililer, temizlik çalışmalarının oluşturulan program dahilinde aralıksız devam edeceğini dile getirdi. Karesi Belediyesi ekiplerince cadde, sokak ve meydanlarda yapılan yıkama çalışmaları vatandaşlar tarafından da memnuniyet ile karşılandı.

Sıcak su ve buharlı yıkama aracının ürettiği 90 derece sıcaklıkta suyu, 200 bar basınçla püskürterek temizlik yaptığını belirten yetkililer, 1 ton su kapasiteli aracın haznesine deterjan koyularak elde edilen köpükle kir ve lekelerin kısa sürede yok edildiğini ifade etti. Aralıksız 2,5 saat süreyle çalışabilen temizleme aracı ile başta Toplu Taşıma Merkezi olmak üzere insanların yoğun olarak kullandığı mekanların temizlikleri periyodik olarak, ekipler tarafından gerçekleştiriliyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1