EGE GÜNDEM GAZETESİ

Karesi’nin Geleceğini Sağlıklı Gençler İnşa Edecek

Karesi’nin Geleceğini Sağlıklı Gençler İnşa Edecek
108 views
21 Nisan 2016 - 10:52

 

Karesi Belediyesi, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Karesi İlçesi’ndeki 5 okul tarafından hayata geçirilen ve gençlerin uyuşturucu gibi zararlı alışkanlıklardan uzak tutulmasını hedefleyen “Sağlığı Seçiyorum, Harekete Geçiyorum” projesi kapsamında uyuşturucunun zararlarını konu alan “Pembe Aslında Siyahtır” adlı tiyatro oyunu 850 öğrenciyle buluştu.

 

PROJENİN HEDEFİ

Karesi Belediyesi’nin iştirakçilerinden olduğu, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi, T.C. Ziraat Bankası Fen Lisesi, Rahmi Kula Anadolu Lisesi, İstanbulluoğlu Sosyal Bilimler Lisesi, Zühtü Özkardaşlar Anadolu Lisesi ortaklığı’nda hayata geçirilen “Sağlığı Seçiyorum, Harekete Geçiyorum” projesi kapsamında düzenlenen ‘Pembe Aslında Siyahtır’ adlı tiyatro oyunu Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi’nde öğrencilerle buluştu. Proje; Karesi İlçesindeki öğrencilerin sportif ve kültürel faaliyetler sayesinde bağımlılık ve zararlı alışkanlıklardan korunmasını, öğrencilerin okula olan ilgilerinin artmasını hedefliyor.

 

850 ÖĞRENCİ İZLEDİ

Okul çağındaki çocukların ve gençlerin bağımlılığa neden olan maddelerden korunmasına, zararlı alışkanlıklar hakkında farkındalık oluşturulması, ailelerin konu hakkında bilinçlendirilmesi, öğretmenlerin zararlı alışkanlıklar ile mücadelede öğrencilere destek olmasına katkı sağlamak amacıyla hayata geçirilen “Sağlığı Seçiyorum, Harekete Geçiyorum” projesi kapsamında  uyuşturucunun olumsuz etkilerini konu alan “Pembe Aslında Siyahtır” isimli tiyatro gösterisi Tiyatro Balans oyuncuları tarafından sergilendi. 4 seansta 850 öğrenci ile buluşan oyunda uyuşturucunun topluma, aileye ve bireye olan olumsuz etkileri konu alınıyor. Gösterinin ardından kısa bir konuşma yapan Tiyatro Balans oyuncuları, “Burada olmamıza vesile olduğu için Karesi Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Sizler de lütfen kendinize iyi davranın, kendinizi önemseyin” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1