EGE GÜNDEM GAZETESİ

Karesinin Akkadınlarından Hatıra Ormanı

Karesinin Akkadınlarından Hatıra Ormanı
133 views
10 Nisan 2016 - 20:40

 

AK Parti Karesi Kadın Kolları Başkanı İlknur İnan ve yönetim kurulu üyeleri Sefaköy civarına Karesi AK Kadınlar hatıra ormanı oluşturmak için ilk fidan dikimini geçtiğimiz gün gerçekleştirdi.

 

AK Kadınlar Ormanı’na ilk fidanı diken İlknur İnan ,yeşilin korunması ve çoğaltılması gerektiğini belirterek “Gelecek nesillere daha temiz bir dünya ve yaşanabilir bir çevre bırakmak için yeşili korumalıyız ve çoğaltmalıyız. Bu yüzden sahip olduğumuz ormanlarımızı korurken vatanımıza yenilerini kazandırmalıyız.’ Dedi.

 

İnan “Son yıllarda yaşanan küresel ısınma ile birlikte ortaya çıkan iklim değişiklikleri, yarı kurak Akdeniz iklim kuşağında yer alan ülkemizi ciddi bir şekilde etkilemektedir. Gelecek nesillerle daha iyi bir yurt bırakma sorumluluğu içerisinde her yıl 250 milyon ton toprağın aşınarak taşınmasına kayıtsız kalmamak, Ülkemizi baştanbaşa yeşillendirmek için yapılan ağaçlandırma çalışmalarına tam destek vermek için AK Parti Karesi Kadın Kolları olarak Orman ve Su İşleri Bakanlığımızın orman varlığını artırmak, erozyonu önlemek için son on yılda ortaya koymuş olduğu başarılı çalışmalarına katkı vermek amacı ile biz Karesili AK KADINLAR olarak Karesi AK Kadınlar Ormanında fidanları toprakla buluşturmaya başladık. Bizler sadece siyasi çalışmalar değil, sosyal, kültürel ve çevreye duyarlı faaliyetler yapan bir teşkilatız. AK Parti Kadın Kolları olarak ülkemizin ve çocuklarımızın yarınlarına ışık tutmak için fidan dikiyoruz ve BİR FİDAN BİN NEFES..BİR KADIN BİN UMUT diyerek halkımızı da bu konuda daha duyarlı olmaya davet ediyoruz.Bu kutsal toprakların emanetçisi olan bizler vatanımıza va toprağımıza sahip çıkmalıyız..’dedi.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1