EGE GÜNDEM GAZETESİ

Karesi’de Ramazan hazırlığı

Karesi’de Ramazan hazırlığı
118 views
30 Mayıs 2016 - 22:16

Karesi Belediyesi, 11 ayın sultanı Ramazan’da cami ve mezarlıklarda yaşanacak yoğunluk öncesi vatandaşların daha hijyen ortamda ibadetlerini gerçekleştirmeleri için harekete geçti.

Karesi halkının daha temiz ve hijyenik koşullarda ibadet etmesi için oluşturulan özel bir ekip, cami ve mezarlıklarda hazırlıklara başladı. Merkez ve kırsal mahallelerdeki toplam 122 adet caminin genel temizliğini yapacak olan ekipler, son olarak Hacı Halil Özöğretmen Cami ve Yeşilli Cami’nde temizlik, Hisaralan Mahallesi Cami’nde ise boyama çalışması yaptı. Camilerin tüm alanlarını hijyenik hale getiren Karesi Belediyesi, Ramazan Ayı içerisinde de yoğun olarak sürecek olan ibadethane temizlik işlemlerinde, vatandaşların daha temiz ortamlarda ibadet yapmalarını hedefliyor.
İlçedeki tüm camileri Ramazan Ayı’na hazır hale getiren belediye ayrıca, mezarlıklarda da hummalı bir çalışma içerisinde. Ramazan Ayı öncesinde ilçe genelindeki mezarlıklarda rutin çalışmalarına ek olarak bakım ve temizlik faaliyetlerini sürdüren Karesi Belediyesi, vatandaşların Ramazan Ayı boyunca ve Ramazan Bayramı’nda gerçekleştirecekleri mezarlık ziyaretlerini daha temiz ve düzenli bir ortamda yapmalarını amaçlıyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1