EGE GÜNDEM GAZETESİ

Karesi’de kırsala yatırım sürüyor

Karesi’de kırsala yatırım sürüyor
140 views
20 Nisan 2016 - 10:32

 

Karesi Belediyesi, Karesi İlçesi’nin bir bütün halinde kalkınması sağlamak ve ilçenin her bir noktasında yaşam kalitesini arttırmak amacıyla çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

 

Karesi Belediyesi, ilçe sınırları içerisindeki kırsal mahallelere en kaliteli hizmeti ulaştırmaya devam ediyor. Belediye, tüm mahallelerde yol açma-bakım ve onarım, parke döşeme, çocuk oyun parkları kurulumu, okulların fiziki şartlarının iyileştirilmesi, köy konaklarının ve camilerin bakım, onarım ve temizliklerini yapmaya devam ediyor. Kırsala 350 bin metrekareden fazla kilit parke döşeyen belediye, hemen her noktaya bir çok alanda hizmet götürüyor.

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Kırsal mahalle yollarında yol açma, bakım ve iyileştirme çalışmaları yapan Karesi Belediyesi, Ovacık Mahallesi ve Turplu Mahallesi’nde mesai yaptı. Ovacık’ta yol açma, bakım ve iyileştirmenin yanı sıra kilit parke döşemesi de yapan ekipler, mahalle sakinlerinin ortak kullanım alanı köy konaklarının bakımlarını yapmaya da devam ediyor. Yeniköy Mahallesi’ndeki köy konağının tadilatını yapan belediyenin okullara desteği de sürüyor. Tatlıpınar İlkokulu ve Ortaokulu’nun yıpranan duvarlarını onararak, boyamasını yapan Karesi Belediyesi bir yandan da ‘temiz çevre, sağlıklı toplum’ sloganıyla genel temizlik çalışmaları yapıyor. Ekipler, son olarak Kurtdere Mahallesi’nde genel temizlik yaptı.

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1