EGE GÜNDEM GAZETESİ

Karesi’de hizmet noktaları hayatı kolaylaştırıyor

Karesi’de hizmet noktaları hayatı kolaylaştırıyor
79 views
30 Mayıs 2016 - 22:15

Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi’nin 1’nci taksit ödeme süresi 31 Mayıs’ta sona eriyor. Karesi Belediyesi’nin, emlak dönemi başında kuruduğu Karesi AVM ve Yay/ada hizmet noktaları sayesinde vatandaşlar sıra beklemeden ve belediyeye gelmeden kolayca işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

EMLAK VERGİSİ’NDE SON GÜN 31 MAYIS!
Her sene iki taksit halinde ödenen Emlak Vergisi’nin ilk taksit ödemeleri 31 Mayıs’ta sona eriyor. Belediye vezneleri ve Yay/ada AVM girişi online ödeme noktaları vatandaşlarımızın mağdur olmaması için hafta sonu da çalıştı. Devlet tarafından herhangi bir ek süre verilmezse 31 Mayıs’ta sona erecek. Karesi Belediyesi, vatandaşların ceza almadan vadesinde borçlarını ödeyebilmesi için halkın ortak kullandığı alanlarda hizmet noktaları oluşturdu ve bilgilendirmeyi yaptı.
Ev, arsa, arazi ve iş yeri sahiplerinin her yıl ödemesi gereken emlak vergisinde, vade tarihini geçen ödemelere devlet tarafından belirlenen aylık yüzde 1.4 oranda gecikme zammı uygulanacak. Ay kesirleri için gecikme zammı günlük olarak hesaplanacaktır. Ayrıca geç verilen beyanlarda vergi beyannameleri için kesilecek vergi ziyaı cezası, verginin %50 oranındadır.
ÖDEME NOKTALARI
Mükellefler ödemelerini, Karesi Belediyesi vezneleri, Beyaz Masa Akıllı Ekran, www.karesi.bel.tr ile e-belediye, Karesi AVM önüne kurulan ödeme noktası (Kredi kartı ve nakit), Yay/ada AVM girişi online ödeme noktasından(Kredi kartı), Ziraat Bankası şubelerinden, Android, IOS marketlerden indirilen “Karesi Belediyesi” mobil uygulamasından yapabilir. Ayrıntılı bilgi almak isteyen vatandaşlar 444 99 10 numaralı çağrı merkezini arayarak bilgi alabilir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1