EGE GÜNDEM GAZETESİ

Karesi’de evde sağlık hizmeti

Karesi’de evde sağlık hizmeti
83 views
05 Ekim 2016 - 11:54

Karesi Belediyesi, İl Sağlık Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Müdürlüğü işbirliğinde imzalanan protokol kapsamında Karesi’de yaşayan yardım ve bakıma muhtaç durumdaki vatandaşların bakım ve tedavisi evlerinde yapılacak. Evde Sağlık Hizmetlerine yönelik protokolü imzalayan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, belediye olarak ilçede 300’den fazla vatandaşa sosyal yardım hizmetleri sunduklarını söyledi.

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve İl Sağlık Müdürü Servet Kocaöz adına müdür vekili Erhan Kocadereli, hastalık veya yaşlılık sebebiyle yardım ve bakıma muhtaç durumdaki vatandaşların bakım ve tedavisinin yapılması ile ihtiyaçlarının giderilmesine ilişkin protokolü imzaladı. İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Karesi Belediyesi işbirliğinde imzalanan protokol kapsamında belediye, araç ve şoför desteği sağlayacak. Karesi Belediyesi’nin 444 99 10 numaralı Çağrı Merkezi aracılığıyla taleplerin alınacağı Evde Sağlık Hizmeti ile kurumlar; evden çıkamayacak durumda olan, bakım ve yardıma muhtaç vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmayı, vatandaşların rahat bir şekilde doktor ve hemşireye ulaşmalarını sağlamayı hedefliyor.
SOSYAL DEVLET VURGUSU
Karesi Belediyesi olarak ilçede 300’den fazla vatandaşa sosyal yardım hizmetleri sunduklarını söyleyen Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Bugün Karesi’de bir güzel işe daha imza attık. İnanıyorum ki bu protokol gerek bireye, gerekse aileye her yönüyle sahip çıkan bir anlayışın gelişimine katkıda bulunacaktır. Evde bakım hizmetleri tek başına bir sağlık hizmeti değil, bir sosyal hizmet aynı zamanda. Sosyal devlet anayasamızda yer alan devletin esaslarından bir tanesi. Devletimiz güçlendikçe, imkanları arttıkça vatandaşlarımızın lehine her şey çok daha güzel oluyor” dedi.
KARESİ’YE TEŞEKKÜR
İl Sağlık Müdürlüğü olarak evde yatan ve hastaneye gelemeyecek olan hastalara evde sağlık hizmeti verdiklerini dile getiren İl Sağlık Müdür Vekili Erhan Kocadereli, “Bu hastalarımız evde sağlık hizmetleri birimlerimize müracaatları halinde kayıt altına alınarak düzenli aralıklarla evlerine gidilerek ekiplerimizce muayene ediliyor, gerekli işlemleri yapılıyor. Bu hizmetimiz aralıksız olarak devam etmektedir. Gerçekten yardıma ihtiyacı olan ve bize müracaat eden tüm hastalarımızı evde bakım hizmetine alıyoruz. Karesi Belediyemiz bizden desteğini esirgemiyor, kendilerine çok teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1