EGE GÜNDEM GAZETESİ

KARESİ TABANA İNDİ

KARESİ TABANA İNDİ
776 views
15 Ekim 2019 - 10:44

Karesi Belediyesi Tabana inerek halkla iç içe ve aynı zamanda halkla dokunarak kuçuklaşıyor. Sinema günler,amatör bisiklet yatışması ve Anne çocuk şenliği sokaktaki vatandaşa dokunuyor.

Karesi Belediyesi Tabana inerek halkla iç içe ve aynı zamanda halkla dokunarak kuçuklaşıyor. Sinema günler,amatör bisiklet yatışması ve Anne çocuk şenliği sokaktaki vatandaşa dokunuyor.

Karesi Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından düzenlenen Anne Çocuk Şenliği, aileler tarafından büyük ilgi gördü. Şenlikte çocuklar ve aileleri gönüllerince eğlenirken, çocuk sağlığı ve bakımı konusunda uzmanlar bilgilendirmelerde bulundu.
KARESİ HALKA DOKUNUYOR

Karesi Kent Konseyi Kadın Meclisi renkli bir etkinliğe imza attı. Haftasonu Avlu Balıkesir’de Kadın Meclisi öncülüğünde Karesi Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Anadolu Eveler Derneği işbirliğiyle Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü ve Balıkesir Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü’nün katkı sunduğu şenlikte birbirinden renkli etkinlikler düzenlendi. “Bebekler Yarışıyor Emekleme Yarışması”, Babalar ve Kızları Yarışıyor Saç Örme Yarışması” ile akıl ve zeka oyunları, çocuk oyunları ve çeşitli eğlenceli aktivitelerle etkinliğe katılan aileler eğlenceli zamanlar geçirdi.
Yine etkinlikte çocukların fiziksel, sosyal ve zihinsel gelişimlerine katkı sunacak çeşitli oyunlar düzenlendi. Anne Çocuk Şenliği’nde kurulan stantlarda uzmanlar ise vatandaşlara okul öncesi eğitim ve ailelerin sorumlulukları, doğum öncesi hazırlıklar konularında bilgilendirmelerde bulundular. Uzmanlar ailelerin merak ettikleri konulara da cevap verdiler.
BEBEKLER EMEKLEDİ,
BABALAR SAÇ ÖRDÜ
Anne Çocuk Şenliği’nde Bebekler Yarışıyor Emekleme Yarışması” ve “Babalar ve Kızları Yarışıyor Saç Örme Yarışması” büyük ilgi gördü. Yarışmayı Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan’ın eşi Pelin Orkan, Belediye Başkan Yardımcısı Uğur Türkmen, Karesi Kent Konseyi Başkanı Şaban Akkol ve Karesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Hilal Demirözer Yarbaoğlu’da izlerken stanları ziyaret ederek ailelerle sohbet ettiler. Yarışmada dereceye girenlere ödüllerini Pelin Orkan ve Yarbaoğlu verdi.
Şenliklerle ilgili bilgilendirmede bulunan Karesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Hilal Demirözer Yarbaoğlu, Karesi Kent Konseyi olarak bu tür eğlenceli ve bilgilendirici organizasyonlara devam edeceklerini belirtti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1