EGE GÜNDEM GAZETESİ

Karesi Süt Üreticisine Sahip Çıkıyor

Karesi Süt Üreticisine Sahip Çıkıyor
133 views
18 Mart 2016 - 9:18

Karesi Belediyesi ve Balıkesir Süt Üreticileri Birliği (SÜB) işbirliğinde 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü’nde Karesi İlçesi’ndeki 7 camide, süt dağıtacak.

Karesi Belediyesi ve Balıkesir Süt Üreticileri Birliği işbirliğinde Cuma Namazı’nın ardından Paşa Cami, Arabacıoğlu Cami, Toygar Cami, Adnan Menderes Cami, Hamidiye Cami, Küçük Sanayi Cami’nde olmak üzere süt ikramı yapılacak. Geçtiğimiz hafta birim müdürleriyle programın koordinasyonu için bir toplantı yapan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “18 Mart, Türk Milleti’nin tarihinde 7 düvele karşı kahramanlık destanının yazıldığı bir gündür. Öncelikle Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101. yıl dönümünü kutluyor, aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

18 Mart Çanakkale Şehitlerini anmak için 7 camide süt dağıtacaklarını dile getiren Başkan Yılmaz, “Süt dağıtarak hem şehitlerimize hem de süt üreticimize sahip çıkacağız. Bizler, nimetin şükrünü eda etmesini bilen bir milletiz. İsraf, nimete yapılan en büyük hürmetsizliktir. Sütü dökerek, süt üreticisine sahip çıkılamayacağını biliyoruz. Bu anlayışla yola çıkarak, hem süt üreticimizin yanında olduğumuzu göstermek hem de nimetin şükrünü eda edebilmek için Süt Üreticileri Birliğimiz ile birlikte böyle bir projeyi hayata geçiriyoruz” dedi. Başkan Yılmaz, ayrıca bundan sonraki süreçte de Karesi Belediyesi’ni ziyaret eden vatandaşlara da süt ikramı yapılacağını kaydetti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1