EGE GÜNDEM GAZETESİ

Karesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nde yeni dönem

Karesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nde yeni dönem
1.409 views
19 Ekim 2019 - 8:06

Karesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi seçimli olağan genel kurul toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda genel kurul üyelerinin oylarıyla Gençlik Meclisi Başkanlığına seçilen Emir Eskitaşçıoğlu görevi Mine Çokel’den devraldı.

Karesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi seçimli olağan genel kurul toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda genel kurul üyelerinin oylarıyla Gençlik Meclisi Başkanlığına seçilen Emir Eskitaşçıoğlu görevi Mine Çokel’den devraldı.

Karesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin Seçimli olağan genel kurul toplantısı, Karesi Belediyesi Meclis Salonu’nda yapıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ardından başlayan toplantıda Divan Kurulu Seçimi yapıldı. Seçimlerin ardından Gençlik Meclisi Tanıtım filminin gösterildiği genel kurulda Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Mine Çokel bir konuşma yaptı. Kent Konseyi Başkanı Şaban Akkol ve seçimlerin ardından görevi devralan Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin yeni başkanı Emir Eskitaşçıoğlu’da bir konuşma gerçekleştirdi. Konseyin toplantısına Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan’da katılarak meclis üyelerine hitap etti.
Gençlerle bir arada olmaktan mutlu olduğunu söyleyen Başkan Orkan, “Bizler artık bu koltukları sizlere bırakıyoruz. Bizleri en güzel ve en iyi yerlerde temsil etmenizi temenni ediyorum” dedi.
‘ŞEHİR HEPİMİZİN ORTAK PAYDASI’
Karesi Kent Konseyi olarak 4. genel kurul toplantılarını gerçekleştirdiklerini söyleyen Karesi Kent Konseyi Başkanı Şaban Akkol, samimi ve dinamik bir paydaş gurubu ile beraber olduklarını vurguladı. Karesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin ilçede yaşayan gençlerin karar alma mekanizmalarına katılımını sağladığını belirten Akkol, “Gençlerimizi şehrin yönetimine ortak etmeyi ve geleceğimize ışık tutmayı hedefliyoruz. Karesi Kent Konseyi olarak gençlerimizin perspektifinden şehre bakmayı sağlarken, onları yarınlara hazırlanma süreçlerine de hazırlanmaya katkı sağlamayı hedefliyoruz. Şehir hepimizin ortak paydası. Hacı Bayram Veli’nin ifadesiyle ‘Şehir insanın, insan da şehrin aynasıdır’. Onun için bizim medeniyetimizin merkezinde insan vardır. İnsan güzel olursa insan da güzel olur. Şehir ile insan adeta birbirini yansıtır diyoruz” dedi.
YENİ BAŞKAN ESKİTAŞÇIOĞLU OLDU
Yapılan seçimler sonrası Gençlik Meclisi Başkanı Emir Eskitaşçıoğlu başkan olurken, Gençlik Meclisi Yürütme Kurulu şu isimlerden oluştu: Ahmet Can Altıok, Aslı Tarakçı, Ataberk Sezer, Berna Duman, Burak Bulgurcu, Damla Altıkat, Emre Yeşilağaç, Enes Bakır, Enes Güngör, Erdem Eryılmaz, Erman Eskitaşçıoğlu, Gülnur Gündoğan, İbrahim Gökkaya, İlayda Bakır, Kübra Altıntaş, Merve Aktaş, Muhammed Kerim Kukuş, Okan Gündoğan, Onur Efe, Selin Fındık, Şükrü Kıvrak, Tolga Daşman.
Eskitaşçıoğlu görevi Çokel’den devralırken, görevi devreden Çokel’e Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan tarafından teşekkür plaketi verildi. Çokel’de Eskitaşçıoğlu’na çiçek takdim ederek, görevinde başarılar diledi. Toplantı hatıra fotoğrafı çekimi ardından sona erdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1