EGE GÜNDEM GAZETESİ

Kahvecilerde Gelenek Bozulmadı

Kahvecilerde Gelenek Bozulmadı
96 views
15 Haziran 2016 - 11:17

Balıkesir Kahveciler Odası’nın her yıl geleneksel hale getirdiği iftar yemeği bu yılda Vicdaniye Kız Kur’an Kursu’nda gerçekleşti. Oda, kursta eğitim gören 150 öğrenciye iftar yemeği verdi.

Kahveciler Odası hayatını kaybeden oda başkanları ve yönetim kurulu üyeleri için hatim indirdi, daha sonra kuran kursu öğrencilerine iftar verdi. Altıncısı gerçekleştirilen iftar yemeği kurs bahçesinde yapıldı.
Kurs bahçesindeki iftar yemeğine Oda Başkanı Bülent Bilir, yönetim kurulu ve denetim kurulu üyeleri ile kurs öğrencileri katıldı. Oda yönetimi, iftar öncesinde vefat eden oda başkanları, yönetim kurulu, denetim kurulu üyeleri ile oda üyelerinin anısına Vicdaniye Kız Kur’an Kursu’nda hatim indirirken, hatim indiren öğrencilere daha sonra iftar yemeği verildi.
DUAYEN BAŞKAN RECEP ÇELİK UNUTULMADI
İftar programının altıncısını yaptıklarını belirten Kahveciler Odası Başkanı Bülent Bilir “Oda olarak Ramazan ayı içerisinde hayatını kaybetmiş ve aramızdan ayrılan değerli büyüklerimiz için kuran kursunda hatim indiriyoruz, daha sonra da buradaki öğrencilere iftar yemeği veriyoruz. İftar yemeğine yönetim olarak tam kadro katıldık. Altıncısını gerçekleştirdiğimiz program artık geleneksel hale geldi. Bundan sonra da önümüzdeki yıllarda da başladığımız bu güzel uygulamaya sürdüreceğiz. Oda olarak bizlere hizmet etmiş oda başkanlarımızı, yönetim kurulu üyelerimizi ve oda üyelerimizi unutmadığımızı gösteriyoruz. Değerli büyüğümüz odamıza uzun yıllar emek vermiş, hizmet etmiş duayen Başkanımız Recep Çelik Başkanımızı da bir kez daha hatırladık” dedi.
Vicdaniye Kız Kur’an Kursu yetkilileri de Oda Başkanı Bülent Bilir ve yönetim kuruluna teşekkür ederek, her yıl birlikte iftar açmanın mutluluğunu ifade ettiklerini söylediler.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1